Online társkeresés – Meddig várj az első randival?
2019-09-30  /  Szerző:   /   Egyéb, Randi Az online párkeresés egyik legsarkalatosabb kérdése, hogy mikor szabad a másikat igazi, személyes randevúra hívni.

Talán már leveleztek, chateltek egy ideje, és valószínűleg mindkettőtökben megfogalmazódott a vágy, hogy jó lenne végre élőben is látni a másikat, mert legyünk őszinték: egy fotó nem ugyanaz.

Sajnos nincs ideális időpont, vagy pontos darabszám az elküldött levelekre, amikor már illő lenne egy személyes randit leszervezni, de azért adunk néhány kapaszkodót, amire támaszkodhatsz a döntésben.

1. Készíts egy előzetes kutatást

Bár valószínűleg sok mindent tudsz a jelöltedről az üzeneteiből, mégsem árt az óvatosság. Nézz utána a közösségi médiában, például miket és hogyan posztol magáról. Ha vannak közös ismerőseitek, akkor kérd ki a véleményüket róla. Az is jó módszer, hogy megpróbálsz a sorok között olvasni, ha ugyanis minden bókja szexuális természetű, és ez Neked nem tetszik, akkor randi helyett jobb, ha megszakítasz vele minden kapcsolatot. Az olyanokkal is vigyázz, akik az életed és körülményeid minden apró részletére kíváncsiak, mint a pontos címed vagy a munkahelyed.

Ezt is olvasd el! Online társkeresés – az első üzenetváltástól az első randiig

2. Csak akkor találkozz vele, ha tényleg szimpatikus

Sokan addig várnak egy randevúval, amíg nem kapnak egy megerősítést, egy olyan jelzést, amely után biztosak lehetnek benne, hogy egy találkozó kellemes lenne a jelöltjükkel. Ehhez általában legalább 3-5, mélyebb tartalmú üzenetváltásra van szükség, amiből megállapítható a hasonló érdeklődési kör és a kölcsönös szimpátia.

3. Randizzatok a lehető leghamarabb

Ha a fentieket megtetted, és úgy érzed, hogy érdemes lenne találkoznod a partnereddel, akkor viszont ne várj vele sokáig. Jobb, ha az ismerkedés online részét a lehető legrövidebbre fogod, mert ami személyesen csupán 15 perc alatt kiderülhet, azt nem biztos, hogy megtudnád akár 15 napnyi folyamatos levélváltás során sem, hiszen írásban van idő gondosan megválogatni a szavakat, míg élőben minden tudattalan reakciónk árulkodó lehet. A levelezésből csak egy elsődleges benyomást, egy előzetes képet tudunk egy számunkra idegen emberről kialakítani, de megismerni igazán csak élőben lehet.

A túl hosszúra nyújtott levelezésnek sajnos van egy másik hátulütője is. Ha csak felületesen ismerünk valakit, akkor a fantáziánk automatikusan kiegészíti a róla alkotott elképzelésünket, és így könnyen megeshet, hogy beleszeretünk egy olyan valakibe, aki nem is létezik a valóságban.

Egy randevú viszont gyorsan visszahoz a valóságba, és megmutatja mindenki igazi arcát. Csak ezután tudsz majd reálisan dönteni, hogy érdemes-e folytatni ezt a kapcsolatot, vagy jobb azonnal megszakítani.

ferfi