Mostantól te is ezzel fogod indítani a napot
Legyen szó zabkásáról, shake-be keverve vagy egyszerű müzliként fogyasztva: a zabpehely reggelire nemcsak finom, hanem igazán jótékony hatással van a szervezetünkre. Íme öt ok, amiért érdemes minden reggel élvezni ezt a tápláló alapanyagot:
A zabpehely lassabban szívódik fel, ezért hosszabb ideig tart jóllakottnak éreznünk magunkat
A zabpehely kiváló vasforrás, és segíti a sejtek oxigénellátását, támogatva ezzel a zsírégetést
A készítményekben használt zab vagy zabtej is hasonló jótékony hatású lehet
A farkaséhség a múlté
Észrevetted, hogy alig egy órával egy croissant és egy latte macchiato után már újra éhes vagy? A zabpehellyel ez az érzés sokkal később jelentkezik. A komplex szénhidrátokat ugyanis a testünk lassabban dolgozza fel, mint például egy péksütemény egyszerű szénhidrátjait, így hosszabb ideig érezhetjük magunkat jóllakottnak, és könnyebben bírjuk ki ebédig.
Közelebb kerülhetünk a nyári alakhoz
Mivel a zabpehely hosszabb időre eltelít, ebédkor hajlamosak vagyunk kisebb adagokat fogyasztani. Ráadásul a zabpehely kiváló vasforrás: 100 gramm körülbelül 5 milligramm vasat tartalmaz, míg egy steak csupán 3 milligrammot! Ez az ásványi anyag pedig segíti a sejtek oxigénellátását, ezzel támogatva a zsírégetést.
Bőrünk egyenletesen szép lesz
Ha bőrproblémákkal küzdesz, a zabpehely sokat segíthet. A benne található réz, vas, mangán, cink és B-vitaminok sora mind hozzájárul ahhoz, hogy a kellemetlen pattanások és piros foltok eltűnjenek.
Hajunk és körmeink hálásak lesznek érte
A zabpehely tápanyagbombája hajunkat és körmeinket is erősíti. A benne található B-vitaminok és szilícium az egészségesen ragyogó hajért és erős körmökért felelősek. Ráadásul a zabpehely kiváló házi hajpakolás is: egyenlő arányban keverd vízzel, hagyd 10 percig állni, majd hajmosás után masszírozd a hajadba, hagyd hatni 5 percig, majd öblítsd ki – és már kész is a természetes ragyogás! Alternatívaként több készítmény is tartalmaz zabot vagy zabtejet, amelyek hasonló hatással bírnak.
Csökken a betegségek kockázata
A nagymamáink már tudták: a zabpehely egészséges, bár annak idején „zabnyákként” tálalva kevésbé volt étvágygerjesztő. A benne található béta-glükán csökkenti a koleszterinszintet, szabályozza a vérnyomást, a B1-vitamin pedig támogatja az idegrendszert.