Miért fontos a bőrkeményedés?!
2024-07-25  /  Szerző:   /   Egyéb, Tudtad-e?

Mindannyian selymesen sima lábakra vágyunk, amit az erősen adagolt lábmaszkok ígérnek nekünk.

Csakhogy ezzel egy fontos védőgátat rombolunk le. Dörzsölünk, csiszolunk, reszelünk és mostanában hámlasztó maszkokba áztatjuk a lábainkat. Mindezt azért, hogy a talpaink simák és puhák legyenek. Ha pár hétig elhanyagoljuk a pedikűrt, szégyelljük magunkat és inkább ismét a zárt cipőt választjuk.

De gondoltunk már arra, hogy a természetnek célja volt a bőrkeményedéssel?

Amit a szandálszezon elején olyan vidáman ledörzsölünk a talpunkról, az elsősorban természetes védőrétegként szolgál. A megvastagodott bőr miatt a vírusok, baktériumok és a nedvesség lassabban tudnak behatolni a lábba. Ha eltávolítjuk a "nem szép" bőrt, a védettségünk is megszűnik. A talpunk alatti megvastagodásnak azonban még több előnye is van. Ha túl kicsi és szoros cipőt viselünk, a testünk automatikusan egy kemény réteget képez, hogy megóvja a lábat a mechanikai terheléstől.

Simák a lábak, bőrkeményedéssel is

Csak azért, mert nem távolítjuk el teljesen a bőrkeményedést, még nem kell, hogy a lábaink smirglipapírnak érződjenek. Ha rendszeresen gazdag urea tartalmú krémmel ápoljuk őket (legjobb, ha éjszakára hagyjuk beszívódni), akkor is élvezhetjük a puha talpakat.

Ha fáj a bőrkeményedés, irány az orvos!

Ha azonban a bőrkeményedés elkezd fájni, vagy repedések és tyúkszemek alakulnak ki benne, érdemes podológushoz fordulni. Ott pontosan annyit távolítanak el, amennyi szükséges – se többet, se kevesebbet.