Gesztesi Panka külföldre költözik?!
Liptai Claudia és Gesztesi Károly lánya idén töltötte be a 18. életévét, ezzel hivatalosan is felnőtt nővé érett. Panka már évek óta modellkedik, a karrierjében pedig az édesanyja is támogatja, sőt, külön kéri, hadd nézze meg a bemutatókon és fashion show-kon. A fiatal szépség elárulta, hogy már megfordult a fejében a külföldre költözés is.
Liptai Claudia nem gyakran oszt meg részleteket a magánéletéről, de olykor nem tudja megállni, hogy ne büszkélkedjen el a gyermekeivel. A 2020-ban elhunyt Gesztesi Károllyal közös lánya hamar belecsöppent a felnőtti életbe, pedig még csak 18 éves. Gesztesi Panka fiatalon kezdte a modellkedést, a karrierje pedig egyre jobban halad, hiszen a természetes szépséget imádja a kamera. Idén már felnőttkorba lépett a műsorvezető lánya, így Claudiának gyakran nehezére esik elhinni, hogy elrepült felettük az idő.
– Fura, skizofrén érzés látni Pankát a kifutón, mert nekem ő még mindig a kislányom, akire úgy emlékszem, mint egy kicsi gyerekre, míg a bemutatón egy felnőtt nőt látok. Természetesen nagyon büszke vagyok rá, és ilyenkor én is izgulok, mert tudom, hogy annak ellenére, milyen profi, ő is nagyon izgul. Szeretném, hogy minden bemutató végén elégedett legyen magával. A modellszakma olyan, mint a show-biznisz: könnyű melónak tűnik, de közben nagyon kemény világ. Rezzenéstelen arccal kell végigmenni rengeteg ember és a villogó kamerák előtt, még akkor is, ha valami kényelmetlen, vagy ha valami baki történik. Szerencsére azt látom rajta, hogy élvezi a modellkedést, szereti azokat az embereket, akikkel együtt dolgozik, főleg most, hogy Schobert Lara is részt vett a bemutatón, akivel nagyon jó barátnők. Anyaként az a legjobb érzés, ha boldognak látom a gyerekem – áradozott a tévés.
Claudia nem is lehetne boldogabb Panka sikerei miatt, annak pedig külön örül, hogy ilyen fiatalon megtanul megdolgozni a pénzért és megismerkedik a munka világával.
– Már tizenévesen úgy fogta fel a modellkedést, ahogyan kell, tehát tudta, hogy ez nemcsak annyi, hogy élvezi, és jól néz ki, hanem az elejétől kezdve úgy állt hozzá, hogy ez egy munka. Ezt a karriert teljesen önmagának köszönheti, az ő érdeme. Ráadásul megtanulta, milyen dolgozni. Ez kemény meló, rengeteget tapasztal, és a végén még pénzt is kap – büszkélkedett a lányával Liptai, majd hozzátette: sosem mondta meg a lányának, mit csináljon, vagy mit ne csináljon ebben a szakmában.
– Az étkezéshez is így álltam hozzá. Sosem voltam az a fajta anyuka, aki szigorú étrendhez köti a lányát, hogy minél sikeresebb legyen ebben a szakmában. Sőt, szerintem most nagyon le van fogyva magához képest! Persze, vannak olyan helyek, ahol van egy elvárás, hogy milyen alkata legyen az embernek, de én sosem mondanám neki, hogy fogynia kellene vagy ilyesmi. Úgy voltam vele mindig is, hogy egyen úgy, ahogyan neki jólesik – hangsúlyozta ki.
Az édesanya az öltözködést már másképp látja, s nem tagadja, hogy előfordult, amikor élt az anyai „vétójogával”, de többnyire egyetértenek a gyermekével.
– Szerintem teljesen természetes, hogy egy tizennyolc éves lány anyukája néha mást gondol az öltözködésről. Persze, ennyi idősen már teljes mértékben rábízom, hogyan öltözködik, de azért még mindig előfordul, hogy kikéri a véleményemet. Szerencsére azt látom rajta, hogy ő is az igényes és a tiszta megjelenést részesíti előnyben. A stílusa folyamatosan változik, ami egyáltalán nem meglepő, hiszen én még harmincévesen sem tudtam, milyen is az én a stílusom, sőt, néha még ma is előfordul, hogy nagyokat dilemmázok azon, nekem most melyik ruha tetszik. Panka még nem forrt ki teljesen, de ez rendben is van, hiszen még csak 18 éves. Azért persze, beszólok neki, ha úgy van, hogy »ezt veszed fel, komolyan?! De hát annyi szép ruhád van! Minek vettem meg azokat neked?!« De anyaként úgy gondolom, ezt megtehetem! – kacagott a műsorvezető.
Panka nővé érését egy ország követte nyomon, hiszen ismert szülők gyermekeként nőtt fel. A 18 éves szépség úgy érzi, előnyére vált a gyerekkora, mivel a szakmát is emiatt kedvelte meg.
Panka szereti, ha az édesanyja mellette van
– Anyával régen nagyon sok fotózásra jártam. Ekkor tetszett meg ez a világ, ez a közeg, de őszintén szólva nem is tudom pontosan, mikor kezdtem el modellkedni – jelentette ki a gimis Panka, aki már a továbbtanuláson is agyalt.
Két irányban gondolkodom: vagy külföldi egyetemet választok, vagy itthon, a Corvinuson tanulnék. A business management, a nemzetközi gazdálkodás és a fashion management érdekel. Az majd az egyetemen töltött évek alatt derül ki, végül merre visz az utam. Vannak ötleteim, de ezek még nem forrtak ki teljesen
– vallotta be.
Panka és Claudia között nagyon szoros kötelék van, az anya-lánya kapcsolatuk nem is lehetne jobb. Az anyuka gyakran elkíséri a lányát a bemutatókra, mivel ő megkéri rá:
– Anya jelenléte biztonságot ad nekem, nagyon jó és szoros vele a kapcsolatom. Persze, nem gond, ha valamiért nem tud eljönni, de akkor érzem is, hogy kicsit nehezebben megy a munka. Emiatt egy kicsit tartok attól, hogy ha külföldön tanulok tovább, hogyan bírom majd ki nélküle. De lehet, hogy jót tenne nekem egy ilyen tapasztalás is. Az biztos, hogy nagyon hiányozna – ismerte be a fiatal lány.