Ezt a 4 divatbakit ne kövesd el!
Hiába töltesz hosszú perceket reggelente a tükör előtt az outfited összeállításával, ha elköveted az alábbi 4 hiba bármelyikét, akkor nem fog jól mutatni a szetted. Lássuk, melyek ezek a bakik, amelyeket mindenképpen érdemes elkerülnöd!
1. hiba: Rossz minőség
Vannak olyan ruhadarabok, amelyekre nem szívesen költjük a pénzünket. Sajnos azonban mégis meg kell tennünk néha, mert az "Olcsó húsnak híg a leve" mondás a ruházkodás terén is érvényes. A rossz minőségű anyagok már pár mosás után elhasználódnak, kinyúlnak vagy elveszítik a színüket, és kevés lelombozóbb dolog van, mint egy lestrapált ruhadarab.
Inkább legyen tehát kevesebb, de minőségi ruhadarabod, minthogy pár havonta újat kelljen venni belőlük. Ez hosszú távon a pénztárcádnak és a környezetednek is jót tesz.
Egyébként ugyanez vonatkozik az olcsó gombokra is: a jó minőségű, fémből vagy szövetből készült darabok sokkal drágábbnak mutatnak egy ruhát. Ha kétségeid vannak, menj el egy szaküzletbe, és turbózd fel velük a kedvenc kardigánodat vagy kabátodat.
2. hiba: Rossz méret
Ugye veled is előfordult már, hogy beleszerettél egy ruhadarabba, de nem volt a méretedben, ezért egy számmal nagyobbat vagy kisebbet vettél belőle? Ha szerencséd van, ez nem jelentett gondot, de sokszor ezek a darabok a szekrény mélyén maradnak, mert szörnyű érzés, ha például a nadrág szorít, a blúz túl szűk, a top pedig folyton lecsúszik a vállunkról.
Más dolog, ha egy ruha tökéletesen illeszkedik, de túl például túl hosszú az ujja, mert ekkor kiigazíttathatod egy varrónővel. A befektetés viszont akkor éri meg, ha meg vagy győződve arról, hogy ezt a darabot rendszeresen viselni fogod.
3. hiba: Az X-faktor
Magától értetődik, hogy az első viselés előtt vágjuk le a címkéket. Vannak azonban olyan ruhadarabok, például kabátok vagy blézerek, amelyek hátulján egy többnyire fehér "X" betű látható. Ezt mindenképpen el kell távolítani az első viselés előtt, mert a szálak nem divatos részletek, hanem a szállítást segítik: a gyártás végső fázisában ugyanis a hasítékot valójában két cérnával varrják össze, hogy megkönnyítsék a szállítást.
Így a sarkok és a textil nem hajlik meg feleslegesen, és a szegély sem gyűrődik össze emiatt. Ha viseléskor rajta hagyod a cérnát, csúnya dudorok keletkeznek. Ráadásul ez a divatbaki divatamatőrnek állít be téged.
4. hiba: Kényelmetlen darabok
A divatirányzatok jönnek és mennek. Nem mindegyiket nekünk találták ki. Mert nemcsak az a fontos, hogy jól nézzenek ki - sokkal fontosabb, hogy jól is kell érezzük magunkat bennük! Ha nem így van, akkor folyamatosan babrálunk a ruhadarabbal, és kilométerekről látszik, hogy mennyire kényelmetlenül érezzük magunkat benne. A testtartásunk is megváltozik ilyenkor, és ha például a cipőről van szó, akkor ez nagyon feltűnő lesz.