11 jel, hogy semmi közös nincs bennetek az új randipartnereddel
2023-04-24  /  Szerző:   /   Egyéb, Randi

Örök vita tárgya, hogy vajon egy párkapcsolathoz mi a jobb, két teljesen ellentétes személyiség, vagy két olyan ember, aki tökéletesen egyforma. Az igazság valószínűleg valahol középen húzódik, hiszen bár senki nem szeretne egy olyan társat, aki mindenben azonos vele, azért az mégis csak fontos, hogy alapvető dolgokban (mint életcélok, világképek, értékek) megegyezzenek.

Jellemzően már az ismerkedés korai szakaszában kiderül, hogy két emberben mennyi a közös, vagy hogy egyáltalán van-e bármi, amiben egyetértenek.

Ha még bizonytalan vagy, akkor az alábbi 11 jel Neked is segítségedre lesz, hogy eldönthesd, van-e a kapcsolatodnak jövője.

 

1. jel: A partnered nem érti a vicceidet.

Ha olyan ember vagy, aki szereti a humort, és viccelődni is szokott, akkor ez fontos részét alkotja a személyiségednek. Amennyiben az új párod nem találja viccesnek a próbálkozásaidat, és egyáltalán nem értékeli őket, akkor a kapcsolattól sem várhatsz túl sokat.

2. jel: A parterednek fogalma sincs róla, hogy mikor viccelsz.

Ha az új párod sosem veszi a lapot, és nem tudja elkülöníteni, hogy mikor viccelődsz és mikor beszélsz komolyan, akkor később se nagyon lesztek egy hullámhosszon.

3. jel: Egyikőtök imádja a zsúfolt, forgalmas helyeket, míg a másik menekül a tömeg elől.

Talán apróságnak tűnik egy ilyen eltérés két személyiség között, mégis nagyon sok konfliktus eredhet belőle, amikor közös programokat terveznétek együtt.

4. jel: Egyik fél imád eljárni szórakozni, a másik viszont inkább otthon töltené a szabad estéit.

A párkapcsolatok alapvetően akkor tudnak jól működni, ha a páros mindkét tagja hasonló ilyen szempontból, azaz vagy otthon ülő típus vagy társasági ember. Ellenkező esetben elég sok kihívásra kell felkészülnötök.

5. jel: Egyikőtök kettesben, a másik viszont inkább társaságban szeret szórakozni.

Egy extrovertált és egy introvertált személyiség között is működhet kapcsolat, de csak akkor, ha mindkét fél megőrzi viszonylagos szabadságát és függetlenségét, különben örök vita vár rájuk.

6. jel: Különböző az ízlésetek a filmek tekintetében.

Ez megint csak apróságnak tűnhet, és persze ettől még lehet komoly és tartós egy kapcsolat, de fel kell készülnötök az állandó cicaharcra a tv távirányítójáért.

7. jel: Egyik fél szeret olvasni, a másik viszont kerüli a könyveket.

A felszínen nem tűnik óriási problémának egy ilyen különbség, viszont az előbbi fél valószínűleg csak akkor lesz elégedett és boldog, ha vannak olyan barátai, akikkel beszélgethet ezekről az irodalmi témákról, ha már a párjával nem.

8. jel: Eltérő nézetek a vallásról

Ha az egyik félnek fontos a vallás gyakorlása, de a másiknak egyáltalán nem, az okozhat konfliktusokat egy kapcsolatban, de csak akkor, ha az előbbi elvárja a párjától, hogy hozzá hasonló nézeteket valljon, és betartsa a vallási előírásokat.

9. jel: Az egyik fél folyton politizál, míg a másikat teljesen hidegen hagyja ez a téma.

Ez megint egy olyan különbség, amely nem feltétlenül kell, hogy válóok legyen, feltéve, ha van más a baráti körödben, akivel rendszeresen véleményt cserélhetsz ilyen ügyekben. Ha nincs senki, akkor előbb-utóbb a párodtól fogod elvárni, hogy beszélgessen Veled erről, aki valószínűleg akkor sem lesz nyitott rá, így egy nagyobb konfliktushelyzet alakulhat ki.

10. jel: Eltérő sport érdeklődés.

Számtalan olyan páros él a világban, ahol az egyik fél imádja a sportot, a másikat viszont egyáltalán nem érdekli. Nincs ezzel semmi baj, de nem lenne mégis klassz dolog, ha olyan párod lenne, aki hozzád hasonló érdeklődésű?



Ez is érdekelhet! - Az introvertált személyiségtípus 7 jellemzője – Te vajon közéjük tartozol?

 

11. jel: Egyik fél kiterjedt baráti körrel rendelkezik, míg a másiknak senkije nincs.

Ha valakinek kevés barátja van, vagy egyáltalán nincs, az nem véletlen. Talán jobban érzi magát egyedül, és zavarja őt a tömeg. Vagy túl félénk ahhoz, hogy bárki felé nyisson. Ezesetben a párja széles baráti társasága kellemetlen lehet számára, és egy idő után terhesnek érzi majd a túl sok közös programot, túl sok telefont, túl sok interakciót.

 

A fentiek jól mutatják, hogy két ember eltérő érdeklődési köre még nem kizáró tényező egy jól működő kapcsolathoz, mégis fontos, hogy a legtöbb dologban hasonlóan gondolkodjanak, vagy elég toleránsak legyenek a másik irányába, hogy átlendülhessenek ezeken a különbözőségeken.