Mobil etikett a párkapcsolatokban
2021-09-02  /  Szerző:   /   Egyéb, Párkapcsolat

A mobiltelefon és egyéb technikai kütyük folyamatos használata szinte észrevétlenül kígyózott be az életünkbe az elmúlt néhány év során. Mindez természetesen hatással van a párkapcsolatokra is. De amíg egyesek nem kerítenek neki nagy feneket, addig másoknál akár komoly konfliktusok forrásává is válhat ez az újfajta elfoglaltság.

Mit szabad, és mit nem, mennyi idő, ami még elfogadható, és mennyi, ami már túl sok? Ez minden embernél más. Néhány általános szabályt azonban akkor is lefektethetünk.

A párkapcsolat kezdetén

Még mielőtt valakivel komolyabb viszonyba bonyolódnál, nem árt tisztázni, hogy ki melyik kapcsolattartási módot kedveli és persze azt is, hogy ki milyen gyakran szeretne hírt kapni a másikról. Teljesen természetes, ha egy bimbózó kapcsolatban valaki igényli a napi akár többszöri üzenetváltást, vagy telefonhívást, de az is rendben van, ha csak hetente 2-3 alkalommal. Amennyiben már a legelején őszintén megbeszélitek, hogy mit szeretnétek, akkor számtalan későbbi félreértést, vitát és aggodalmaskodást megelőzhettek.

Ha már régóta együtt vagytok

A közösen töltött idő az egyik legfontosabb eleme egy kapcsolat megerősödésének. Amikor mélyen egymás szemébe néztek, vagy amikor hajnalig csak beszélgettek, és szinte repülnek az órák. Ehhez elengedhetetlen, hogy mindketten igazán ott legyetek, ezt nem lehet telefonon, pláne nem írásban. Persze van az úgy, hogy csak a telefon az egyetlen járható út, és ma már a mobilok számtalan lehetőséget biztosítanak ahhoz is, hogy együtt jól szórakozzatok. Készíthettek közös fotókat, keresgélhettek együtt ötleteket egy közös kiránduláshoz vagy akár szerelmes emojikat küldözgethettek egymásnak a nap bármely percében, csak úgy. De nagy különbség van az ilyen típusú időtöltés és aközött, hogy valaki csak órákon át a közösségi felületeket böngészi unottan, ahelyett, hogy a párjával beszélgetne. A túlzott mobilhasználat egy szakadékot áshat két ember között, és konfliktusok forrásává válhat.

Ezt is olvasd el! - Közösségi média és a párkapcsolatok. Amit a szakemberek gondolnak róla…

Ha megingott a bizalom

Természetesen ezeken a kommunikációs csatornákon nemcsak a párunkkal beszélgetünk, hanem más emberekkel is. Ha valaki nem bízik eléggé a párkapcsolatában és a partnere hűségében, akkor egy-egy félreérthető üzenetet, fotót vagy hívást akár túl is gondolhat. Könnyű összeesküvés elméleteket gyártani néhány gyanús mozzanat alapján, amikor például szerinted túl sokat csetel a párod egy kolléganőjével, vagy egy régi ismerősével.

Egy stabil párkapcsolatban, ahol a felek bíznak egymásban, nem, vagy csak ritkán merülnek ilyen esetek. Az őszinte kommunikáció kulcs ilyen helyzetekben is. Minden pár élete más ritmus és rutin szerint zajlik, ezért a legfontosabb, hogy egy mindenki számára elfogadható egészséges egyensúlyt próbáljatok megtalálni. Mivel a technikai vívmányok nélkül már nehezen boldogulnánk, ezért muszáj beépíteni egyfajta új szabályrendszert is az életünkbe, hogy ezek az eszközök inkább segítségünkre legyenek, és ne csak újabb probléma forrásként működjenek.