Minden, amit a testradírozásról tudni kell
2019-10-21  /  Szerző:   /   Rúzs A helyes technikával, minőségi alapanyagokkal végzett testradírozás az egyik legegyszerűbb módja annak, hogy bőrünk egész évben ragyogjon és bársonyos tapintású legyen. A radírozás nagyon hasznos, de nem mindegy, hogy milyen gyakran, mivel és hogyan csináljuk.

lany 

Mire jó a bőrradír?

A bőrradírozás lényege, hogy eltávolítjuk az elhalt hámsejteket, és felszínre hozzuk a friss, élettel teli bőrt. A radírozás segíti a bőr természetes regenerációját és fokozza a szérumok, krémek felszívódását, hatékonyságát. Nem szabad azonban elfelejtenünk, hogy más radír való testünk nagy részére, és más az érzékenyebb részekre. Testünk nagy részén vastagabb a bőr, ezért akár egy kicsit durvább szemcséjű radírt is elvisel, ám az arc és a dekoltázs bőre rendkívül vékony, könnyen irritálódik, ezért ezekre a területekre inkább az enzimes vagy a nagyon finom szemcseméretű peelinget válasszuk.

A testradírozás menete

Vizezzük be magunkat tetőtől talpig. A testradírozást azért érdemes mindig tusolás után végezni, mert amikor nedves a bőr, a szemcsék nem karistolnak, hanem vízzel keveredve kicsit felpuhulnak. A kiválasztott testradírral óvatosan dörzsöljük be a testünket, kikerülve az olyan érzékeny részeket, mint az arc és a dekoltázs. Ügyeljünk arra, hogy gyengéd, körkörös, masszírozó mozdulatokkal vigyük fel a radírt, amellyel a bőr megújítása mellett a vérkeringésünket is felélénkíthetjük. Mindig alulról felfelé haladjunk, a talpunktól kezdve, segítve ezzel a nyirokáramlást. Amikor készen vagyunk, öblítsük le a radírt bő, langyos vízzel, ha pedig a vérkeringésünket is szeretnénk élénkíteni, zárjuk a szeánszot hideg-meleg vizes váltózuhannyal. Itassuk fel a vizet a bőrünkről, és még félig nedvesen kenjük be tápláló, hidratáló összetevőkben gazdag krémmel.

Mikor ne radírozzunk?

Bár a bőrradírozás jót tesz a bőrnek, bizonyos esetekben érdemes kihagyni, például ha napozás közben leégtünk, vagy ha nyílt vágás vagy sérülés van a bőrünkön. Nagyon fontos az is, hogy ne vigyük túlzásba a radírozást, mert azzal újra meg újra legyaluljuk a felső hámréteget, mikrosérüléseket okozhatunk rajta, és olyan rendellenes működést is előidézhetünk – a szervezetünk védekezőreakciójaként –, amely felgyorsítja az elszarusodást, ami kozmetikailag is problémákat okozhat. A szakértők azt javasolják, hogy nagyjából két-három hetente érdemes radírozni, annál gyakrabban semmiképpen sem.

Kávés testradír

Egy csésze olívaolajhoz adjunk hozzá ugyanannyi kristálycukrot és kávézaccot vagy őrölt kávét.  Az így kapott massza jól kenhető és egy jól tároló dobozban akár hetekig is megőrzi a minőségét. A kávés bőrradírozás magas bőrmegújító hatása mellett élénkítő, gyulladáscsökkentő és bőrmegújító koffein- és antioxidáns tartalma miatt is ajánlott.

lany

Méregtelenítő bőrradír

Ezzel az élénkítő, vérbőséget fokozó és méregtelenítő hatásáról ismert bőrradírral a narancsbőr is csökkenthető. Nincs hozzá másra szükség, mint egy csésze olívaolajra és cukorra, valamint egy negyed erős paprikára. Az összetevőket turmixoljuk össze, hogy a paprika krémes állagú legyen, majd, ha ezzel megvagyunk, kenjük a masszát a problémás területre, masszírozzuk be körkörös mozdulatokkal a bőrünkbe, és hagyjuk rajta 10-15 percig, majd bő vízzel öblítsük le. Vigyázat, szembe, nyálkahártyára és érzékeny területre ne kerüljön belőle! Ha érzékeny a bőrünk, akkor a csípős paprikát helyettesíthetjük eukaliptusz, fahéj, boróka vagy citrom fűolajjal, amelyek ugyancsak feszesítenek.

Professzionális testradírok

A drogériákban számtalan testradír között válogathatunk: vannak kifejezetten érzékeny, érett, problémás bőrre valók, kényeztetők és méregtelenítő hatásúak is. Mindenki megtalálja a céljainak leginkább megfelelőt. Ha pedig nem tudunk dönteni, bátran kérjünk segítséget.

Forrás: Activebeauty
Hasonló bejegyzések