6 jó tanács, amely segíthet túlélni egy komolyabb konfliktust
2020-05-28  /  Szerző:   /   Egyéb, Párkapcsolat

Minden pár szokott vitatkozni, sőt időnként a legboldogabb kapcsolatban is előfordul egy-egy nagyobb veszekedés. Két különböző ember, illetve két különböző személyiség ugyanis nem fog tudni mindig mindenben egyetérteni. Mégis egy súlyosabb probléma mély sebeket üthet egy szerelmen, amelyen nem könnyű túltenni magát egyik félnek sem. De szerencsére nem is lehetetlen.

Olvass tovább, és ismerj meg 6 módszert, amely segíthet túlélni egy komolyabb párkapcsolati konfliktust!

1. Mindig kedvesen szólj a párodhoz!

Talán elsőre elcsépelt frázisnak tűnhet, de a hozzáállás fontos a megoldásban. Ha egyikőtök a vita hevében olyan dolgokat vágott a másik fejéhez, amit szinte azonnal meg is bánt, akkor azt fel kell vállalnia. Mindkettőtöknek tisztában kell lennie a saját szerepével, amely elvezetett ehhez a nézeteltéréshez, és támadás helyett, próbáljátok kedvesen megbeszélni. Mindenkinek szüksége van némi csöndre ahhoz, hogy átgondolhassa a történteket. A veszekedés után vonuljatok félre, nyugodjatok meg, és csak ezután próbáljátok megbeszélni a problémás helyzetet.

Ezt is olvasd el! - 7 szakértő tipp, amivel elejét veheted a kicsinyes párkapcsolati vitáknak

2. Kérj bocsánatot!

Nem mindig olyan egyszerű elismerni, ha hibáztál, és a bocsánatkéréshez is bátorság kell. De Te sem vagy tökéletes, ezért természetes, ha időnként nem úgy sülnek el a dolgaid, ahogy eltervezted. Néha ezzel megbántasz másokat, akár azokat is, akik a legközelebb állnak hozzád. De a párod ezek után valószínűleg megbocsát majd. Ahogyan Te is neki, egy fordított helyzetben. És még egy lényeges dolog: ilyenkor ne hozz fel egy múltbéli sérelmet, amelyet egyszer már lezártatok, az nem lenne fair.

3. Bocsáss meg a párodnak!

Ha a kedvesed megbántott, de utána bocsánatot is kért, akkor ne tarts haragot, mert az csak arra lenne jó, hogy megakadályozzon a továbblépésben. A negatív érzések egyre nagyobbra nőnének, és végül akár szakításhoz vezetnének. Persze a megbocsátás még nem jelenti azt, hogy el is felejted vele a problémát és a fájdalmakat, vagy, hogy helyeselnéd, ami történt. De egy jó lehetőség arra, hogy tiszta lappal újrakezdjétek.

4. A győzelemnél legyen fontosabb a szerelem!

Egy vita után nem az számít, hogy Te „győztél-e”, hanem az, hogy próbáld megérteni a másikat, illetve a probléma okait. Ne akard a saját akaratodat, és véleményedet mindenáron keresztülvinni, mert ezzel magát a kapcsolatot veszélyezteted. Egy csapatban játszotok, nem egymás ellen.

5. Ajánlj békét!

Ha sikerült mindent átbeszélnetek, akkor kedves gesztus, ha egy kis meglepetés kíséretében békét ajánlasz. Ez lehet például egy csokor virág, egy finom vacsora, vagy bármi, amiről tudod, hogy a párodnak sokat jelent. De akár egy szerelmes ölelés is megváltoztathat mindent.

6. Gondold végig, hogyan kezeld a hasonló helyzeteket a jövőben!

Bár minden pár veszekedik egymással, ennek nem kell feltétlenül így lennie. Vitatkozni lehet csendben, harc nélkül is, szeretetteljes körülmények között. Ehhez arra van szükség, hogy meghúzzátok a határokat, lefektessétek a szabályokat. Például döntsétek el, hogy ezentúl mindig kedvesen szóltok a másikhoz. Vagy kinevezhetitek a lakás egy bizonyos pontját, ahol bármikor nyugodtan leülhettek, és megbeszélhetitek adott problémát. A lényeg, hogy együtt hozzátok meg ezeket a döntéseket, így a jövőben kevésbé lesz ijesztő egy legyőzendő akadály.

Mindezek a dolgok segíthetnek abban, hogy elkerüljétek a múltbéli hibákat, közösen túléljetek minden komolyabb konfliktust, és megtanuljatok hatékonyan és szeretetteljesen vitatkozni egymással.