15 mosási hiba, amit te is elkövetsz
Annak érdekében, hogy ruhaneműink sokáig megőrizzék a minőségüket, és színüket be kell tartanunk egy pár fontos előírást. Vannak olyan praktikák, amik betartásával ruháink "tovább élhetnek", később mennek csak tönkre.Nézzük, melyek azok a legsúlyosabb bakik, amelyeket elkövetünk mosás közben.
1. Szétválogatás
Azon túl, hogy szétválasztjuk a sötét ruhákat a fehér ruháktól, arra is oda kell figyelnünk, hogy pl. a gyapjú ruhákat soha ne mossuk együtt a műszálasakkal, vagy a fehérneműkkel.
2. Foltok eltávolítása
Ne lepődjünk meg, ha a folteltávolítás után kilyukad a ruhánk. Annak érdekében, hogy ezt elkerüljük, soha ne dörzsöljük erősen a foltot, csupán egy puha, tiszta textilanyaggal törölgessük át.
3. Túl sok mosószer
Ha túl sok mosószert adagolunk, nagymennyiségű hab keletkezik, és ez megakadályozz, hogy a nagyon fontos helyeken, mint pl. a gallér megfelelően megtisztuljon a ruhánk.
4. Cipzár
Fel kell húzni a cipzárt mosás előtt, hogy a fogai ne károsítsák a többi ruhát.
5. Gombok
A gombbal rendelkező ruhaneműket, ingeket mindig gomboljuk be, különben mosás során könnyen eltörhetnek.
6. Fehérítő
Roncsolhatja a ruha anyagát. Először próbáljuk ki a hagyományos módszert: egy nagy fazékban egy kevés citromlével főzzük a ruhát.
7. Fürdőruha
A fürdőruhákat, és az elasztikus anyagból készült fehérneműket mindig kézzel mossuk ki. A mosógép roncsolja az anyagot, és elveszítik rugalmasságukat.
8. Egymás utáni mosás
Sokan úgy gondolják, hogy nem mosnak egymásután többször. A mosógépben nem tesz kárt ez, sőt, energiát spórolhatunk, ha egymás után indítjuk a mosásokat, és nem pihentetjük a mosógépet.
9. Párnák és paplanok
A párnákat és a paplanokat két rövidebb programmal mossuk ki egymás után. Az első mosástól összemehet a bennük levő töltelék, de a másodiknál megint szépen a helyére rendeződik.
10. Zoknik
Mindig először a zoknikat, és majd csak utána tegyük a többi ruhát be a mosógépbe. Így majd nem kell azzal küzdenünk, hogy a zoknik társát keresgéljük.
11. Öblítő
Az öblítő, vagy ruhabalzsam befolyásolhatja a törölközők nedvszívó képességét. Ezért inkább mellőzzük.
12. Túlterhelés
Ne tegyünk a megengedett mennyiségnél több ruhát, mivel károsíthatja a mosógép dobját.
13. Töltött kabátok
Hogy ne csomósodjon össze bennük a töltelék, a kabátokkal együtt tegyünk a gépbe 3 teniszlabdát.
14. Drága tisztítószerek
Sok esetben nem tudnak sokkal többet, mint a házi természetesebb szerek, mint pl. a só, ecet, citromlé, háziszappan.
15. Mosógép tisztítása
Havonta egyszer engedjünk át a mosógépen egy forró ecetes vizes programot. Miután végzett a gép, hagyjuk az ajtót nyitva, hogy jól tudjon kiszáradni.
Forrás: Blikk