10 párkapcsolati probléma, amiről senki sem beszél
2017-06-29  /  Szerző:   /   Párkapcsolat Minden párkapcsolatban vannak problémák. Veszekedések, vádaskodások, pénz, szex hiánya – ez csak pár a leggyakrabban előforduló témák közük, melyek problémát okozhatnak egy párkapcsolatban. Azt gondolod, hogy csak a ti párkapcsolatotokban fordulnak elő ilyen jellegű problémák? Nem, ez mindenkivel megtörténik, viszont nem mindegy, hogy hogyan oldjátok meg a felmerülő konfliktusokat.

Alábbi cikkünkben felsoroljuk azokat a leggyakrabban előforduló problémákat, melyeket minden pár átél a párkapcsolata során.

1. Kommunikáció

A legtöbb párkapcsolati probléma forrása a kommunikáció hiányában kereshető. Ha valami miatt megharagszol a párodra, de nem mondod el neki az okát, akkor ne várd azt, hogy magától rájöjjön, mi zavar téged annyira. Sok pár inkább a hallgatást választja megoldásként, és azt gondolják, hogy ha nem beszélnek egy problémáról, akkor az egy idő után eltűnik. Azonban ahhoz, hogy egy párkapcsolat működni tudjon, arra van szükség, hogy beszélgessünk egymással.

2. Veszekedések

Amikor kommunikálni szeretnél a pároddal, a beszélgetéseitek nem mindig produktívak, hanem mindig veszekedésben torkollnak? Sok pár gondolja úgy, hogy a veszekedéssel és üvöltözéssel megoldhatja a feszült helyzeteket, azonban ez csupán a gyenge kommunikációra vall. Durván beszélünk, felemeljük a hangunkat, mert nem tudunk őszintén és konstruktívan kommunikálni.

3. Kötődés

A kapcsolatotok elején a párok minél több időt szeretnének a kedvesükkel tölteni. Azonban pár év elteltével a lelkesedés csökken és előtérbe kerül a monotónia. Egy idő után már nincs kedved beszélgetni a pároddal, mert általában mindig rosszul végződik a beszélgetés, és mindketten feszültté váltok? Emiatt pedig olyan elfoglaltságokat találsz, ami elvonja a figyelmedet a párodról? Ne engedd, hogy mindez megtörténjen, ugyanis ez a biztos szakítás felé vezető út.

4. Pénz

A pénz a párkapcsolat stádiumától függetlenül, a legnagyobb problémák forrása lehet. Egyesek saját magukat hibáztatják amiatt, hogy nem tudják megteremteni a partner számára szükséges dolgokat, mások pedig teljesen elkerülik a témát és inkább nem beszélnek róla. Nem beszélik meg a pénzügyek kezelését a partnerükkel, így a párok emiatt is nehézségekbe ütközhetnek.

5. Bizalom

Minden párkapcsolatban felmerülhetnek kérdések a másikba vetett bizalommal kapcsolatban. „Kinek írogat mindig?”, „Miért kell kimennie a szobából, ha csörög a telefonja?”. A bizalom hiánya a legsúlyosabb párkapcsolati problémák közé tartozik, és a kommunikáció hiánnyal együtt, ez akár a kapcsolat végéhez is vezethet. Egy erős kapcsolatnak a bizalomra kell épülnie.

6. Tisztelet

A bizalomhoz hasonlóan, a tiszteletnek is fontos szerepet kell betöltenie egy olyan párkapcsolatban, amit hosszú távra tervezünk. A partner iránt elvesztett tisztelet ugyancsak tönkreteheti a kapcsolatot. Nagy elvárásaink vannak, és ha a partnerünk nem teljesíti ezeket, akkor könnyen elfelejtjük, hogy miért is szerettünk bele a párunkba. Ha megvetéssel tekintünk a párunkra, akkor már súlyos a helyzet.

7. Intimitás

A párok többsége jobb szexuális életre vágyik. Sokan az együttlétek gyakoriságán változtatnának, vagy az egymás iránti vonzalom növelésén, vagy a monotónia megszüntetésén. Amikor a kommunikáció hiány és a felek közti távolság uralja a kapcsolatot, nehéz eljutni arra a szintre, hogy megszülessen az intimitás iránti vágy. Ha pedig a kielégítetlen vágyak hosszú távon nem lesznek kielégítve, ez akár megcsaláshoz is vezethet.

8. A párunk gyengeségeinek nem elfogadása

Amikor beleszeretünk valakibe, nem érezzük azt, hogy bármi is zavarna a másikban. A botladozásaitól kezdve a humoráig, mindent imádnivalónak tartunk vele kapcsolatban. Viszont minél több időt töltünk el vele, a korábban imádott dolgok átalakulhatnak idegesítő dolgokká. A túlzott elvárások pedig csalódáshoz és frusztrációhoz fognak vezetni.

9. Egymás hibáztatása

Senkinek sem tetszik az, ha szembesítik a hibáival, az egymás hibáztatása pedig a leggyakoribb párkapcsolati problémák közé tartozik. Sokkal könnyebb a másikra kenni a hibát, minthogy felvállalni a saját érzéseinket és cselekedeteinket. Mindenki saját magáért felelős, és ha ezt felvállaljuk, akkor a partnerünk is tisztelni fog miatta.

10. Erőfeszítés

Egy jól működő párkapcsolat sok munkát igényel. Sokat kell dolgozni a bizalom megtartásán, a türelem fejlesztésén és a kompromisszumok felvállalásán. Ezért fontos az, hogy mielőtt kialakítasz egy komoly párkapcsolatot, próbálj meg kialakítani egy kiegyensúlyozott életet, amiben egyedül is jól érzed magad, és ha elérkezik az idő, akkor majd tiszta szívvel, hibáztatások nélkül tudd szeretni szíved választottját.