Minden, amit tudni érdemes a sheavajról
2020-04-23  /  Szerző:   /   Egyéb, Tudtad-e?

A sheavaj az egyik legsokoldalúbb hatóanyag, amely nem csak a minőségi kozmetikumok fontos alapanyaga, de gyógyszer és élelmiszerforrás is egyben. A bőrgyógyászok, kozmetikusok előszeretettel írják fel a bőrproblémákkal hozzájuk fordulóknak, hiszen magas zsír- és vitamintartalma, valamint összetétele a bőr öngyógyító képességét segít visszaállítani. Lássuk, mi mindenre használhatod.

Honnan származik a sheavaj?

A sheavaj – vagy más néven karité – a Nyugat- és Közép-Afrikában őshonos karitéfa diójából kisajtolt, 60-70%-os zsírtartalmú, krémszerű, édeskés illatú, értékes anyag. A sheavaj titka, hogy összetétele nagyon hasonlít az emberi bőrt védő természetes emulzióéhoz, vitamintartalma pedig szinte tökéletes bőrápolóvá teszi. Értékes hatóanyagai azonban nem csak kozmetikai célra használhatók fel, élelmiszerforrásként és gyógyszerként is működnek.

Mire jó a sheavaj?

A sheavaj egy igazi jolly joker a szépségápolásban és a gyógyításban is. A- és E-vitamint tartalmaz, melyek támogatják a bőr öngyógyító képességét és bizonyítottan antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatással bírnak, ezért felhasználják az égési sérülések gyógyítására, a sebek, a hegek, a bőrgyulladások, pattanások, a pikkelysömör, az ekcéma és a korpásodás kezelésére is.

A sheavaj öregedésgátló és mélyhidratáló tulajdonsággal rendelkezik, mivel rengeteg olyan zsírsavat tartalmaz, amely segít a bőr nedvességtartalmának, rugalmasságának megőrzésében, és elősegíti a sejtek megújulását. A sheavaj fahéjsav és béta-karotin tartalmának köszönhetően nagyjából 2-3 faktornak megfelelő védelmet ad a káros UV-sugarakkal szemben.

Magas zsírsavtartalma nem csak kozmetikumokban bizonyul hasznos tulajdonságnak, de kiváló adalékanyagként is szolgál a különböző szappanokhoz, samponokhoz, testápolókhoz és masszázsolajokhoz. Aki használta már, azért is kedveli, mert az állaga nagyon kellemes, vajszerű textúrája könnyen felszívódik a bőrbe.

 

Milyen esetekben vethető be a sheavaj gyógyító ereje?

- Ekcémás bőr és neurodermitis esetén a legkiválóbb kozmetikum

- Napi használat esetén enyhíti a pikkelysömör tüneteit

- Regeneráló és sebgyógyító hatással rendelkezik

- Enyhíti a bőr allergiás reakcióját, bőrproblémákat, nyugtató hatással rendelkezik

- Kiváló ajak- és körömápoló

- Segít a terhességi csíkok (stria) kialakulásának megelőzésében

- Masszázshoz is használható

- Napozás után a shea vaj nyugtatja a kipirosodott, irritált bőrt

- Kisebb égési sérülések esetén segíti a bőr regenerálódását

- Gyulladáscsökkentő hatása révén alkalmazható kiütésekre, csípésekre

- Borotválkozás után nyugtatja és ápolja az irritált bőrt

- Bőrpuhító hatású, elősegíti a kirepedezett bőr gyógyulását

- Babapopsi kenőcsnek is kiváló

 

Mire figyeljünk, ha sheavajat vásárolunk?

A sheavaj akkor tudja leginkább kifejteni pozitív hatásait, ha 100%-os tisztaságú, finomítatlan formában vásároljuk meg, mivel csak ebben maradnak meg a jótékony természetes vitaminok. Érdemes utánanézni annak is, hogy milyen eljárással nyerték ki a sheavajat, mert csak a hidegsajtolás garantálja, hogy megmaradjon a magas A-, E- és F-vitamin tartalom, és mentes legyen a kémiai kivonáshoz alkalmazott vegyszerek maradékaitól.

Forrás: Activebeauty