7 egyszerű módszer, amivel a „kapcsolatfüggő” pasidat visszafoghatod
2020-04-23  /  Szerző:   /   Egyéb, Párkapcsolat

A bimbózó szerelmek mindig a legjobbak. Amikor még minden pillanatot szeretnétek együtt tölteni, és a csillagokat is lehoznátok a másik kedvéért az égről. De amint az idő telik, és a kapcsolat is fejlődik, eljön az a pont, amikor vágysz némi szabadságra. Ezalatt nem a szakítást értjük, csak egy kis „énidőt”, amikor nem lógtok egymás nyakán, hanem saját magatokkal foglalkoztok.

A helyzet az, hogy kapcsolatfüggő, vagy „ragaszkodó” nemcsak egy barátnő lehet, bizony a férfiak is beleeshetnek ebbe a hibába.

Teljesen természetes az igény, ha időnként úgy érzed, hogy jó lenne némi saját tér, ahol csak egyedül lehetsz. Ha ezt a pasid nem akarja elfogadni, és túlzottan magához akar kötni, akkor mindenképpen ideje beszélnetek a problémáról.

Olvass tovább, és ismerd meg azt a 7 módszert, amellyel szelíden visszafoghatod a túlságosan ragaszkodó párodat, anélkül, hogy megbántanád!

1. Gondold végig, hogy mitől érzed „kapcsolatfüggőnek” a partnered

Ez a fajta viselkedés sokféleképpen megnyilvánulhat. A Te párodra melyik igaz?
- Egész nap üzeneteket küldözget, és ellenőriz?
- Minden szabad percet Veled akar tölteni, és meg sem kérdezi, hogy Te mire vágysz?
- Betegesen féltékeny a körülötted lévő férfiakra, és az érzelmi támogatásod nélkül teljesen elveszettnek érzi magát?

Mielőtt bármit is tennél, vagy egyáltalán szóba hoznád előtte a problémát, mindenképpen próbáld meghatározni, hogy a függőség melyik szintje jellemző rá.

Ezt is olvasd el! - 5 jel, hogy Te is „tapadós” barátnő vagy, és a módszer, amivel elkerülheted

2. Légy őszinte magaddal, hogy milyen érzelmeket táplálsz iránta

Tényleg a barátod túlságosan ragaszkodó, vagy inkább Te nem szereted már, és ezért nem is akarsz olyan sokat vele lenni. Sajnos, ha egy szerelem kihűl, akkor gyakori, hogy a párunk puszta jelenléte is zavaró számunkra. Ezért fontos, hogy mielőtt őt hibáztatod, kerülj tisztába a saját érzéseiddel.

3. Beszélj vele az „énidő” fogalmáról

Teljesen rendben van, ha egy pár valamelyik tagja szeretne külön tölteni egy estét, és szórakozni menni a barátaival, a párja nélkül. Ha ezt a barátod elfogadja, akkor valószínűleg nem reagálna túl egy olyan beszélgetést sem, amiben megemlíted neki a túlzott ragaszkodását.

4. Bátorítsd, hogy térjen vissza egy korábbi hobbijához, vagy keresse fel régen látott barátait

Ezzel talán ő is rájön, hogy egy kis „énidő” számára is hasznos és felszabadító.

5. Ha egyszer elhatároztad, hogy elmondod neki, akkor tedd is meg

Bármennyire is szereted őt, természetes dolog, ha kicsit egyedül lennél, és nélküle csinálnál valamit. Őszintén beszélned kell vele erről. Ha nem teszed meg, mert attól félsz, hogy megbántod, akkor a probléma megmarad, ráadásul ő továbbra sem fog tudni róla. Ezzel esélyt sem adsz számára, hogy változtasson.

6. Jól válogasd meg a szavaidat

Úgy beszélj vele a problémádról, hogy ne azt érezze belőle, ritkábban akarod látni. Mondd el neki, hogy mennyire nagyra értékeled a vele töltött időt, és amit érted tesz, de egy kicsit több „énidőre” lenne szükséged.

7. Ne vádold meg nyíltan azzal, hogy túlzottan ragaszkodó

Nem szakítani akarsz vele, ezért ne sértsd meg, és ne taposs bele az érzéseibe, mivel mindezt ő szeretetből teszi.

Az, hogy Neked egy kicsi „énidőre” van szükséged, még nem jelenti azt, hogy baj lenne a kapcsolatotokkal. Egy pár akkor lehet kiegyensúlyozott, hogy ha mindkét fél jól érzi magát a saját életében, és a másiktól teszi függővé a boldogságát.