Így hat a magnézium a bőrödre
2021-08-11  /  Szerző:   /   Egyéb, Tudtad-e?

Annak ellenére, hogy a magnézium egy létfontosságú anyag az emberi szervezet számára, az mégsem képes előállítani, így élelmiszerekkel vagy táplálékkiegészítőkkel kell bevinnünk. A magnézium többek közt erősíti és ellazítja az izmokat, de ezeken kívül az emésztésre, illetve a szív- és érrendszerre is pozitívan hat. Ezekkel pedig még mindig nem ért véget a magnézium jótékony hatásainak a listája, ugyanis a bőr szépségét is támogatja.

K-vitaminnal a szép bőrért

A szervezetnek naponta 300 mg magnéziumra van szüksége, ami elsőre nem tűnik túl soknak. Ha élelmiszerekkel szeretnéd bevinni ezt a mennyiséget, akkor leginkább olyan leveles zöldségeket fogyassz, mint a spenót és a káposzta, a teljes kiőrlésű termékek, a zabpehely, a kakaópor, a kesudió, a mandula és a szójatermékek. Azonban gyakran az is magnéziumhiányban szenved, aki figyel az egészséges étkezésre, ugyanis manapság már nem tartalmaznak annyi ásványi anyagokat az élelmiszerek, mint régen. Ezen felül, ha sok tejet iszol, az abban található kalcium megakadályozza a magnézium felszívódását, ami a bőröd állapotán is látszódni fog. Alábbiakban megtudhatod, hogy milyen pozitív hatásai vannak a magnéziumnak a bőrödre.

Üde és friss arcbőr

A magnézium nem csupán úgy fejti ki jótékony hatását, ha táplálékkiegészítő formájába szeded be, illetve élelmiszerekkel juttatod be a szervezetedbe, hanem szépségápolási készítmények összetevőjeként is. Utóbbiaknak köszönhetően kívülről ápolja a bőrt, és fejti ki jótékony hatásait. Többek közt megtisztítja és kisimítja az arcbőrt. Pozitív tulajdonságaiból főleg a száraz bőrűek húzhatnak hasznot, ugyanis a bőr megnyugszik, továbbá jobban meg tudja kötni a nedvességet, amitől elmúlik a feszítő érzés.

Feszes bőr

A ráncok keletkezése egy teljesen természetes folyamat része. Amikor a bőr öregszik, veszít a rugalmasságából. A magnézium ezt a folyamatot nem tudja megakadályozni, azonban képes lelassítani. Antioxidáns hatóanyagként megvédi a bőrt a szabad gyökökkel szemben, melyek egyébként felgyorsítanák a bőröregedést és a ráncok kialakulását. A kínai orvoslás nem véletlenül a „szépség ásványaként” tartja számon.

Pattanások ellen

A magnéziumnak gyulladáscsökkentő hatása is van, így képes enyhíteni az aknén és a pattanásokon, melyek a begyulladt faggyúmirigyek következtében keletkeznek.

Ekcéma ellen

Az ekcéma is egyfajta bőrgyulladás, ami a legtöbb esetben vörös, száraz, hámló és viszkető bőr formájában jelentkezik. Mivel a magnézium fenntartja a bőr nedvességtartalmát és rugalmasságát, kisebb az esélyük az olyan gyulladásoknak, mint az ekcéma.

Forrás: Activebeauty