Hogyan szakíts 30-on túl?
2021-02-05  /  Szerző:   /   Egyéb, Párkapcsolat

Mire betöltöd a harmadik X-et, valószínűleg már sokkal reálisabban gondolkozol a párkapcsolatokról, mint korábban. Ekkorra túl vagy több szerelmen, akár egy-két komolyabb kapcsolaton is, és tökéletesen tudod, hogy mit is akarsz igazán. Meg persze, hogy mit nem.

Egy párkapcsolat számtalan ok miatt hullhat darabjaira, és minél idősebbek vagyunk, annál több érzelmi viharral is együtt jár egy szakítás, mert sokkal nagyobb energiát teszünk bele, mint fiatalabb korban.

Ettől függetlenül 30 évesen is lehet méltósággal és egymás iránti tisztelettel elválni. Hogyan?

Legyél őszinte!

Ne várj arra, hogy megváltozik valami, ami már évek óta nem működik. Nincs ennyi időd. Lehet, hogy az elején nagy volt a szerelem, de aztán megszürkült a viszony, lehetnek pénzügyi ellentétek, vagy bizalomvesztés a másik iránt. Bármi is az igazság, ne félj bevallani.

Nincs abban semmi rossz, ha nevén nevezel egy problémát. Még a végleges szakítás előtt érdemes róla beszélni, és közösen megoldást keresni. De ha nem találtok, vagy nem értetek egyet a konfliktus létezésében, akkor szóba kell hoznod az elválás lehetőségét is.

Ezt is olvasd el! - Honnan tudhatod, hogy mikor kell szakítanod?

Ne várj az utolsó utáni pillanatig!

Ha már megromlott köztetek a viszony, akkor fontos, hogy ne engedd az ingerültséget és a dühöt elhatalmasodni magadon. Addig lépj, amíg felnőtt emberek módjára el tudtok válni, tisztelettel egymás iránt. Ha nem így tesztek, akkor egy rossz kapcsolat óhatatlanul is hűtlenséghez vezet, ez pedig olyan konfliktushoz, amelyet mindenképpen egy fájdalmas és súlyos szakítás követ.

Viselkedj felnőttként!

Ebben az életkorban már bizonyára szorosan összefonódott az életetek. Ez már nem tinirománc, ami csak a nyári szünetben lángolt. Együtt laktok, talán közös a bankszámlátok is, és mindenen osztoztok. Ilyen helyzetben el kell döntenetek, hogy ki költözik el, vagy mi lesz a közös lakás sorsa, hogyan osztoztok az anyagiakon, ki viszi magával a macskát, és hogyan mondjátok le a közelgő, már befizetett nyaralást.

Tudasd a közös ismerősökkel!

Ha már szinte „beépültetek” egymás családi és baráti körébe, akkor jó, ha előre megbeszélitek, hogy mit fogtok mondani nekik a szakításról, és annak körülményeiről. Lehetőleg ugyanazt meséljétek el, és próbáljátok a legjobb oldaláról megközelíteni a dolgokat. Ne szidjátok a másikat a közös ismerősök előtt.

Adj időt a gyásznak!

Ha túl vagytok az egész szétválási procedúrán, költözésen, osztozáson, akkor teljesen természetes, ha kicsit önmagaddal törődsz. Egy komoly kapcsolat elvesztése óriási űrt és fájdalmat hagy maga után. Engedd meg magadnak, hogy kicsit megéld a dühöt, a félelmet, a szomorúságot. Ez segít lezárni a múltat, és helyére tenni a dolgokat a fejedben és a szívedben. Ha ezt a részt kihagyod, és erővel elnyomod ezeket az érzéseket magadban, azzal csak meghosszabbítod a gyógyulást.

Emellett át kell azt is gondolnod, hogy mi vezetett a szakításhoz. Miért ezt az embert választottad annak idején, és miért nem működhetett. Mit csinálnál másként, és mit vársz el egy következő partnertől. Ez segítség lehet a jövőbeni kapcsolataidnál is.

Tanulj a hibáidból!

Ha nem vagy elég őszinte a múltaddal kapcsolatban, akkor ugyanazokat a hibákat fogod elkövetni újra meg újra a következő partnereiddel, amely pedig minden alkalommal szakításhoz fog vezetni, és egyre rosszabb lesz, Te pedig végleg kiábrándulsz a párkapcsolatokból.

Ha mindig mindent ugyanúgy csinálsz, akkor nem számíthatsz változásra. A gyászidőszak része, hogy átgondold és lezárd a múltat, emellett tanulj a hibáidból és változtass a hozzáállásodon.