Ez csökkenti az időskori betegségeket
A gyerekekkel töltött órák és szabadtéri tevékenységek felpezsdítik az idősebbeket. A gyermekeink a generációk közötti közös szórakozás során az empátiát és a társas készségeket tanulnak.
Bemutatjuk nektek a "Hopp-la" koncepcióját.
A mókában a gyerekek szakértők, szeretnek egyensúlyozni, mászni vagy egyszerűen csak ugrálni az abroncsok között. Ezeket a gyermeki örömöket hasznosították a Hopp-la Alapítvány alapítói.
Kifejlesztettek egy olyan koncepciót, amely összehozza a fiatalokat és az időseket a közös testmozgás által.
A városokban az idősebb emberek gyakran magányosak és kevésbé járnak ki -mondta Lukas Zahner professzor, a Hopp-la Alapítvány kuratóriumi tagja.
Nem csak az idősebbek, hanem a csemeték is profitálnak ebből a kölcsönhatásból, hiszen sok szülőnek kevés ideje van a munkájából adódóan, hogy együtt szórakozzon a lurkókkal.
A koncepció pályákon és parkokon alapul
A Hopp-la koncepciója két fő pilléren alapszik:
Egyrészt vannak olyan tanfolyamok, amelyek rendszeresen zajlanak.
Másrészt a közparkokban kifejezetten nagy a tér, amit bárki igénybe vehet.
Például egy játszócsoport gyerekei és egy nyugdíjas otthon lakói összejönnek egy közös tornaórára. A tanfolyamokat magánszemélyek, egyesületek és közösségek szervezik - az alapítvány ötleteket ad és anyagi forrásokat biztosít a tanfolyamok infrastruktúrájához.
Az alapítvány fontos feladata a balesetek megelőzése
Az összes kültéri berendezés úgy lett kialakítva, hogy ne csak a fiatalokat, hanem a felnőtteket és az időseket is ösztönözze a mozgásra.
Aki játékos módon gyakorolja az egyensúlyát és az erejét, ritkábban esik el. Ezek az aktivitási formák csökkentik a betegségek előfordulását, növelik az időskori önállóságot, és ezáltal leredukálják az egészségügyi költségeket.
De a Hopp-la nem csak a testmozgásról szól. A közös tevékenységek örömöt és boldogságot hoznak, illetve közelebb hozzák egymáshoz a generációkat - mondta Zahner professzor.