Egykutya – Betelt a pohár
2025-10-03  /  Szerző:   /   Ajánló


Deák Kristóf rendező rögtön egy Oscar-díjjal robbant be a hazai filmes köztudatba (Mindenki) – szókimondó és provokatív új filmje különleges tehetségének újabb bizonyítéka.


Az év végjátéka – Október 2-től a mozikban!

 

Patika (Döbrösi Laura) nyolc év után váratlanul összehívja egyetemi évfolyamtársait egy kis kötetlen csevegésre nemrég örökölt lakásába. Az ok több mint különös: semmi.

Látszólag.

Patika jó házigazdaként vacsorával készül, és a kollégium egykori szívtiprója, Honda (Tóth Károly) jóvoltából bor is kerül az asztalra.

Nagyon sok bor.



Miután – a kétgyerekes turbóanyává lett Vicával (Tenki Dalma) meg a külföldről hazatért sikeres képzőművésszel, Nórával (Bakonyi Alexa) – teljessé válik a társaság, kiderül, hogy vendéglátójuknak mégis megvolt rá a maga nyomós oka, hogy elbeszélgessen a többiekkel.

Méghozzá nagyon nyomós oka.




Sorsok, nézetek, világnézetek csapnak össze, és ez az évszázad viharával súlyosbított alkony pont elég arra, hogy a négy egykori barát körül felrobbanjon az Univerzum, és ne is rendeződjék újra.

Pedig ezen az estén élet-halál kérdése, hogy megértsék egymást.

 

Nézd meg a film előzetesét!