Amikor az egyik fél több szabadságot igényel, mint a partnere
2021-09-01  /  Szerző:   /   Egyéb, Párkapcsolat

Nincs két egyforma ember, ezért egy párkapcsolaton belül is eltérőek lehetnek a felek igényei. Erre nem lenne szabad negatívumként tekinteni, hiszen természetes emberi jellemző, mégis amikor a páros egyik tagja több szabadságot igényel, akaratlanul is megbántja a másik érzéseit.

Ugyanakkor a külön töltött időnek pozitív hozadékai is lehetnek egy kapcsolatra. Fejlődni nem csupán párként kell és lehet, néha az egyéni szükségletekkel is foglalkozni kell. Persze általában nem merjük a szabadság iránti igényünket felvállalni, mert attól tartunk, hogy esetleg közben elveszítjük a párunkat.

Ezek után, honnan tudhatjuk, hogy a partnerünknek több külön töltött időre lenne szüksége? Nyílt kommunikáció híján az alábbi jelek segíthetnek.

1. jel: A párod túlságosan ingerlékeny mostanában

Nem tehet róla, olyan, mint egy gyerek, akinek nem teljesítik az egyik kívánságát, és képtelen ezt elfogadni. De amíg egy gyereknél könnyű beazonosítani, hogy miért nyűgös (például éhes, vagy álmos), addig a partnered talán önmaga sincs tisztában azzal, mi baja. Amikor két ember túl sok időt tölt együtt, az felborítja az addigi életritmusukat. Ha a párodat zavarja, hogy a korábban megszokott dolgait nem csinálhatja, akkor bizonyos idő elteltével frusztrált lesz és ideges. Persze nem könnyű egy ilyen helyzetet hideg fejjel kezelni, és őszintén beszélni a fennálló problémáról, mégis ez lehet az egyetlen járható út.

2. jel: Mindenre csak bólogat

Senki nem szeretne egy olyan partnert maga mellé, aki folyton csak azt teszi, amit a párja diktál, nincs külön véleménye, sem hozzáadott energiája a kapcsolathoz. Ha valaki mégis ezt a könnyebb utat választja, és ráhagy mindent a párjára, akkor szinte biztosra vehető, hogy érzelmileg instabil és elégedetlen. Engedd kicsit távolabb magadtól, hogy újra visszataláljon saját magához, és hidd el a kapcsolatotoknak is jót teszel ezzel.

3. jel: Érzed, hogy a párod kiégett

Az emberek többsége túlzott stressznek van folyamatosan kitéve. Állandó nyomás nehezedik ránk a munkahelyen, a magánéletben, az anyagiak vagy akár a gyerekek miatt. Könnyen előfordul, hogy mindezek mellett a párkapcsolat már egyszerűen túl sok. Ne hagyd, hogy nagy baj legyen a vége, inkább biztosítsd a párod a feltétlen támogatásodról és adj neki időt.

Ezt is olvasd el! - Hogyan tartsd meg a szabadságod egy párkapcsolatban?

4. jel: Függőség

Komoly párkapcsolati probléma forrása az az eset, amikor az egyik fél egyszerűen képtelen bármire a partnere nélkül. Holott egy kapcsolatot mindig két egyéniség alkot, saját érzelmekkel, vágyakkal, akarattal. Nem attól lesztek boldogok, ha összeragadtok, és feláldozzátok magatokat a kapcsolat oltárán, hanem attól, ha mindketten fejlődni tudtok egy közös élet során.

5. jel: A partnered több szabadságot kér

Ennél nyilvánvalóbb jelzést nehezen találsz, ezért, ha erre kerül a sor, akkor tartsd tiszteletben a kérését és tedd meg érte. Amikor valaki eljut idáig, azt általában egy hosszabb őrlődés és mélyebb konfliktus előzi meg. Egy ilyen kérést nem szabad személyes támadásként megélni, inkább mögé kell látni, és hideg fejjel elfogadni.

6. jel: Eltávolodik tőled

Amikor azt érzed, hogy a párod fokozatosan eltávolodik tőled érzelmileg, és hiába próbálod megkérdezni tőle, mi a baj, csak annyit válaszol, hogy „Semmi”. Ha tovább erőlteted, és nem hagyod emiatt békén, akkor valószínűleg támadásként érzékeli és visszatámad, de mindez csak egy értelmetlen konfliktust eredményez, megoldást nem. A legjobb ilyenkor, amit tehetsz, ha magára hagyod, és engeded, hagy oldja meg egyedül.

7. jel: Folyton veszekedtek

A legkisebb bolhából is elefántot csinál, pusztán a jelenléted is zavarja, bárhogy is próbálsz a kedvében járni, nem sikerül igazán felvidítanod. Kezdeményezz beszélgetést a problémáról, hátha képes lesz feltárni, hogy mi nyomja a lelkét. Ne hagyd, hogy a kapcsolatotok egy véget nem érő konfliktusba fulladjon. Inkább lépj egy lépést vissza, és próbáld megtalálni a kiinduló okot.

Amikor a partnerednek időt adsz, azzal önmagadnak is szabadságot engedsz. Fókuszálj kicsit a saját érzéseidre, a saját életedre, és amikor újra készen álltok, akkor két erősebb és elégedettebb ember folytatja majd a kapcsolatot, amely így sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb lehet.

 

 

Hasonló bejegyzések