Világépítők: kétkezi munkások, akik nélkül szinte szó szerint megállna minden
2025-07-18  /  Szerző:   /   Ajánló

A város többnyire reggel ébred, valaki viszont már kora hajnalban munkaruhát ölt, védőcipőt húz, és elindul. Hogy pakoljon, szereljen, emeljen, csavarozzon, csiszoljon, építsen. A gépeket be kell indítani, a raktárt fel kell tölteni, a gyártósor nem állhat meg. Ők azok, akik nélkül a boltok polcai üresek maradnának, a gyárak némák lennének, az építkezések csak álomként léteznének. A fizikai, betanított munkások ma is gerincoszlopai a gazdaságnak – csak kevesebbet beszélünk róluk, mint kellene. Pedig ők azok, akik láthatóvá teszik, amit mások csak terveznek.


Gyorsan és egyszerűen jelentkezhetnek ma munkára a munkások szerte Magyarországon

Jó dolga van ma az álláskeresőknek abból a szempontból, hogy az internet segítségével még inkább kiszélesedtek a lehetőségek. Persze azért a sok munkalehetőség is kell ahhoz, hogy gyorsan és egyszerűen találjon állást az ember. A vidéki Magyarországon is van szerencsére bőven belőle, például az olyan “épülő” nagyobb vidéki városok környékén, mint Győr, különösen érdemes körülnézni. Az alábbi url alatt célzottan kereshetünk a betanított fizikai munkákra, de a GyorAllas.hu állás és munka portál mindenféle nyitott pozíciót hirdet. Nem mondjuk, hogy minden esetben igaz a mondás, hogy csak az nem dolgozik, aki nem akar, de azért egy kicsit hajlunk rá!

Mire lesz szükség a munkába álláshoz?

A betanított fizikai munkákhoz legtöbbször nem kell diploma, de kell szorgalom, pontosság, és egy kis kitartás. Vannak munkakörök, ahol egy alap orvosi alkalmassági vizsgálat és erkölcsi bizonyítvány is szükséges, más pozíciókban elegendő a jó fizikai állapot és a munkakedv. Gyakran már az is előny, ha időben érkezel, képes vagy csapatban dolgozni, és nem okoz gondot, ha kétkezi feladatokat kapsz.

Ne feledjük azt sem, hogy sok helyen váltott műszakban zajlik a munkavégzés, vagy épp szezonális feladatokat kell ellátni. Egyes munkakörökben előnyt jelent a targoncavezetői engedély, másutt az alapvető számolási készség vagy épp a monotonitástűrés a döntő. A kétkezi fizikai munkák esetében pedig sok esetben az első munkanapok a döntőek, hiszen ekkor dől el, hogy teljesít valaki, nem az önéletrajz beküldésekor vagy – az irodai állásoknák jellemző – többlépcsős állásinterjúk során.

A legnagyobb érték tehát az, ha valaki dolgozni akar: nem kifogásokat keres, hanem lehetőségeket. Aki ezzel a hozzáállással érkezik, hamar megtalálhatja a számítását, és idővel akár magasabb szintű, felelősségteljesebb munkakörökbe is továbbléphet. A munkáltatók ugyanis értékelik a megbízhatóságot, az önállóságot, és azt, ha valaki hajlandó tanulni, fejlődni a munka során.

Napi-, heti- vagy havi kifizetés, átlagos bérek: mi mitől függ?

A fizetés módja több tényezőtől is függ: a munkáltatótól, a pozíciótól, a munkavégzés intenzitásától. Vannak cégek, ahol heti kifizetést biztosítanak, máshol havonta számolnak el. A szabályok szerint naponta akkor kap fizetést valaki, ha alkalmi bejelentéssel dolgozik – de ha egymás után több napot megy, akkor az utolsó napon kapja meg a “teljes adagot”. Leginkább pedig köztudott, hogy hazánkban havonta utalják a béreket normál esetben.

A betanított munkák esetén jellemző egyébként, hogy egy kezdő munkavállaló is megkeresheti a havi nettó 250–300 ezer forintot, de bizonyos ágazatokban (pl. logisztika, gyártás) ez akár magasabb is lehet. A bérezést gyakran kiegészítheti cafetéria, műszakpótlék, teljesítményalapú bónusz is. Aki hosszabb távra tervez, és nem riad vissza az éjszakai vagy hétvégi műszaktól, annak az anyagi előnyök is jelentősek lehetnek.

A hétköznapok hőse: a kétkezi munkásember

A világot nem a kockás inges irodisták építik újra minden nap, hanem azok, akik hajnalban kelnek, és vállukra veszik a hétköznapok terhét. A munkájuk sokszor észrevétlen, mégis elengedhetetlen. Ők azok, akik esőben is kiállnak a terepre, akiknek nem gond, ha poros a ruha, ha koszos lesz a kéz. Ezek a munkák nem könnyűek, de becsületesek, tiszták, és a végén ott a jól megérdemelt fizetés, meg az érzés: ma is tettem valamit. A munka ugyanis nemesít – ez a mondás is többnyire a kemény fizikai munkától ered.