Tönkretette az ABBA sztárjai házasságát
Turnéikon otthon hagyták a gyerekeiket, és például Agnetha bele is betegedett abba, hogy Amerikában nem lett sikeres az együttes.
Megfizette a világsiker árát az ABBA négy sztárja. Ma már poplegendaként tekintünk a svéd együttesre, amely az Eurovízió 50 évvel ezelőtti megnyerése óta 385 millió lemezt adott el. Azonban nem volt könnyű az indulás, még saját hazájukban is sokan utálták a zenekart. Később a csúcson pedig a közös munka a két pár: Agnetha és Björn, valamint Anni-Frid és Benny házasságát is tönkretette. Az amerikai áttörés nem sikerült, emiatt kis híján feloszlottak és bele is betegedett. Erről egy most megjelent dokumentumfilmben mesélek.
Minden a Waterloo című slágerrel kezdődött 1974-ben, amikor megnyerték a nemzetközi dalfesztivált és egycsapásra ismertek lettek, ám a nagy áttörés váratott magára.
– Brightonban volt az Eurovízió, amit megnyertünk, Angliában el könyveltek bennünket, egy limonádé popcsapatnak. Így hiába jött a siker rock hazájában és a zenei világ központjában nem volt ránk igény – emlékezett vissza Benny.
– Svédországban sem voltunk túl népszerűek, ciki volt kimondani, ha tetszik neked az ABBA. Úgy nézett ki, hogy a csúcsról rögtön megyünk a süllyesztőbe. Ám nem adtuk fel, írtuk a dalokat és a Mamma Mia meghozta az európai áttörést.
A slágerlisták élén ott volt a dal és lassan a többit is megkedvelték a rajongók.
– Megtaláltuk a hangunkat, rájöttünk, hogy egy popcsapat vagyunk és ilyen dalokat kezdtünk írni, Agnetha és Frida csodálatos hangjához. Jött a Knowing Me, Knowing You, majd a Dancing Queen – idézte fel Björn.
Befutottunk, de a sikernek ára volt, a gyerekünket hónapokra otthon kellett hagyni a turnék miatt, reggeltől estig együtt voltunk erre ráment a házasságunk, így volt ez mindkét pár esetében. A szerelem elmúlt, de a munkakapcsolat remek maradt, így az együttes tovább élt, nem lépett ki senki.
Agnetha Fältskog és Björn Ulvaeus 1980-ban, Anni-Frid Lyngstad és Benny Andersson pedig 1981-ben váltak el, amikor az ABBA világszerte a csúcson volt, kivéve az Egyesült Államokban, ahol egyáltalán nem voltak ismert a banda.
Nagyon megviselt bennünket, hogy a szórakoztatóipar csúcsán Amerikában nem futottunk be, ebbe konkrétan belebetegedtem
– ismerte be Agnetha.
– A többiek is úgy érezték erről le kell mondanunk, padlón voltunk, de Angliában tárt karokkal fogadtak minket és 38 telt házas koncertet adtunk a Wembleyben, ez gyógyír volt a testnek és a léleknek is. A sikerért nagy árat fizettünk, de így utólag azt mondhatjuk mindannyiunknak megérte.