Mit tesz az arcbőröddel az izzasztó edzés?
2023-12-12  /  Szerző:   /   Egyéb, Tudtad-e?

Fiatal korban a bőr feszes és rugalmas, 25 éves kor után viszont csökken az üde és egészséges külsőért felelős enzim, a hialuronsav termelődése, így az arcbőr is öregedésnek indul.

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a bőr hidratáltsága nem csak attól függ, hogy ápolod-e különböző krémekkel. Elsősorban a bőrt is belülről kell hidratálni. Ha nem iszol elegendő mennyiséget, akkor a bőröd sokkal szárazabb lesz, és a feszességéből is veszít.

Minden olyan technika, ami élénkíti a vérkeringést, jót tesz az arcbőrödnek.

Akár minden tusolásnál megcsinálhatod, hogy a meleg vizet hidegre, majd újra melegre, végül hidegre váltod. Minden fázisban hagyd nagyjából 15 másodpercig folyni a vizet a problémás területre.

Ám a rendszeres testmozgásnál semmi sem segít jobban a testi és lelki egészség megőrzésében. A bőrt elcsúfító narancsbőr és a visszér ellen is kiváló ellenszer.

Az izzadtság olyan antibakteriális anyagokat tartalmaz, amelyek a bőr felszínén élő káros baktériumokat elpusztítják. Az izzadással emellett a káros méreganyagokat is eltávolítjuk a szervezetünkből. A bőr pórusai kinyílnak, a felesleges szennyeződések távoznak. Éppen ezért nem ajánlott például sminkben sportolni – hiszen így megnehezítjük arcbőrünk természetes tisztulási folyamatát.

Fontos továbbá, hogy az edzés végeztével mindenképpen zuhanyozzunk, arcunkat is alaposan tisztítsuk meg, és használjunk valamilyen hidratáló krémet – a nyitott pórusok ilyenkor jobban felszívják az értékes tápanyagokat.

Fizikai aktivitás hatására javul a vérkeringés és az anyagcsere. A vércukorszint normalizálódik. A javuló véráramlás egészségesebb arcszínt eredményez. A nyirok felpezsdül és távoznak a méreganyagok. Az aknés bőrrel küzdőknek is jó hírünk van! Sportolás hatására enyhülnek a gyulladásos folyamatok.

A sport által nő a szervezet oxigénellátása, a bőr sejtjeinek üzemanyaga, így az arcbőr is rugalmasabbá és feszesebbé válik.

A testmozgás boldogsághormont – endorfint – szabadít fel, ami segít a depresszió és a szorongás kezelésében. Csökken a stressz szintje és nő a mentális egészség, ami általánosságban jó hatással van az arcbőrünkre is.

A fent említett okok miatt – csökkenő stressz-szint, szorongás, növekvő endorfintermelés – a sport pozitívan hathat alvásunk minőségére is. Sőt az edzés bizonyítottan segíthet az alvászavarok leküzdésében is.