Jennifer Lopez őszintén beszélt karrierje nehézségeiről
Jennifer Lopez a karrierje kezdetén súlyos egészségügyi válságot élt át, amelyet a túlhajszoltság és a határok figyelmen kívül hagyása okozott. A világhírű énekesnő és színésznő egy podcastban mesélt arról, hogy a 2000-es évek elején 98 napig szünet nélkül dolgozott, ami végül kimerültséghez vezetett. Annyira ijesztő tüneteket produkált, hogy orvosi segítségre szorult a gyógyulása érdekében.
Lopez elmondása szerint ez az időszak nemcsak fizikailag, hanem mentálisan is komoly kihívást jelentett számára, és alapvetően megváltoztatta az élethez való hozzáállását. A sztár részletesen beszélt arról, hogy a „JLo” című albumának felvételei és a ”Most már elég!" című film forgatása idején szinte megállás nélkül dolgozott – írja a pagesix. Nappal forgatott, éjszaka a stúdióban dolgozott, hétvégén pedig sajtótájékoztatókra és videóklip-forgatásokra járt. A hatalmas munkaterhelés azonban végül megbosszulta magát: egy nap a forgatáson hirtelen rosszul lett. Először csak szívdobogásérzése volt, majd a látása elhomályosult, és mozdulni sem tudott. „Olyan volt, mintha valami letakarta volna a szememet, és egyszerűen nem tudtam megmozdulni” – emlékezett vissza Lopez. A helyzet annyira súlyos volt, hogy barátnője és asszisztense, Arlene segítségével testőre kórházba vitte.
Az orvosok megnyugtatták a sztárt, hogy a kimerültség és a stressz okozta a tüneteket. "Azt hittem, hogy megőrültem, az orvosok azonban elmagyarázták, hogy tüneteimet a túlhajszoltság okozta. Pihenést javasoltak, és hogy kevesebb turnét vállaljak" – mesélte a színésznő. Rádöbbent, hogy a határait figyelmen kívül hagyva veszélyeztette saját egészségét. A 2000-es évek elején Lopez karrierje csúcsán volt, olyan sikeres filmekben szerepelt, mint "A sejt", a "Szeretném, ha szeretnél" és a „Álmomban már láttalak", miközben zenei karrierje is szárnyalt. Ebben az időszakban három albumot adott ki, és számos videóklipet forgatott, ami még inkább fokozta a rá nehezedő nyomást
Az ismertség árnyoldala
A rajongók sokszor azt gondolják, hogy érdeklődésüket szívesen veszi egy ismert ember, ám egy idő után ez megterhelővé válik a hétköznapokban. Éppen ez történt Lopezzel is, aki a podcastban arról is beszélt, hogy a hírnév árnyoldalai is megviselték. Egy alkalommal például egy rajongó agresszíven közelített hozzá az utcán, amitől pánikrohamot kapott. „Azt gondoltam: »Ez örökre megmarad. A szabadságomat már nem fogom visszakapni«” – mondta, hozzátéve, hogy ez az élmény is hozzájárult ahhoz, hogy ráébredjen, az élete már nem az ő irányítása alatt áll. A sztár számára hosszú időbe telt, mire megtanulta kezelni a hírnévvel járó stresszt és a folyamatos nyomást. A magánéletében is nehezen egyensúlyozott az elmúlt két évtizedben, házasságai tönkrementek, ikergyerekeivel való kapcsolata azonban ma is kiegyensúlyozott. Lánya és fia idén töltötte be a 18. életévét, egyetemre készülnek, ezért idén kirepülnek a családi fészekből. A sztár második válása után komoly lelki válságban volt, azóta a mentális egészségére jobban odafigyel, újraépítette az önbizalmát. "Az a személy, aki ma vagyok, annyira más, mint az, aki két évvel ezelőtt voltam, hogy az már őrület. Most pedig tényleg ránézek az életemre, és értékelem azt, amit magamnak teremtettem, és igazán boldog vagyok" – nyilatkozta.
