Hogyan teszi tönkre a párkapcsolatot a rossz hozzáállás?
2021-08-17  /  Szerző:   /   Egyéb, Párkapcsolat

Mindannyian szenvedünk időnként negatív gondolatoktól, de korántsem mindegy, hogyan kezeljük ezeket, és miként teszünk különbséget vereség és győzelem, kétségbeesés és remény, vagy épp félelem és önbizalom között.

Amikor megismersz és megszeretsz valakit, akkor nem gondolsz a szakításra. De, ha ő nem értékel kellőképpen és nem a tőle elvárható módon áll a kapcsolathoz, azzal lerombol minden érzelmet. Ilyenkor a helytelen, negatív viselkedés az, ami szakításhoz vezet. Mi tekinthető annak? A cikk folytatásából megtudhatod!

Mindig hevesen reagál, ahelyett, hogy nyitott lenne a probléma megoldására

A kommunikáció fontos része minden emberi kapcsolatnak. Ha nyitottak vagytok egymás felé, akkor bármit képesek lesztek megbeszélni, és közös döntésekkel jól működhet az együttélés hosszabb távon is. Abban a pillanatban viszont, amikor az egyik fél támadásnak vesz egy probléma felvetést, vagy ő lép fel támadólag ellened, akkor ez az egyensúly kibillen, és a pozitív hangvétel elveszik.

Kétszínűség és megtévesztés a becsület és őszinteség helyett

Pusztán szavakkal is teljes őrületbe lehet kergetni valakit egy kapcsolatban. A félreérthető jelzések, a be nem tartott ígéretek, a szavakkal kimondott, de tettekkel alá nem támasztott szeretet nem alapozhatnak meg egy boldog jövőt. A tisztelet hiánya, az állandó kritika és a hiányzó közösen eltöltött minőségi idő, mind-mind a szakításhoz vezető út építőkövei.

Tiszteletlenség és a szabályok áthágása

Amikor egyik fél folyamatosan átlépi a határokat és ezzel beavatkozik a párja életébe, az a legnagyobb szerelmekből is kiölheti a szenvedélyt. Nem vehetjük át az irányítást egy másik ember élete felett, erre egy párkapcsolat sem hatalmaz fel senkit.

Ezt is olvasd el! - 8 nem nyilvánvaló ok, ami mégis szakításhoz vezet

Folyamatos kritika

Amikor megismerkedünk valakivel, és rózsaszínben látjuk a világot, akkor hajlamosak vagyunk szemet hunyni a másik negatív tulajdonságai fölött. Sajnos az idő múlásával ez a homályos látás kitisztul, és felszínre kerülnek azokat a személyiséghibák, amelyek már zavarnak minket. Mégsem az a megoldás, hogy újra és újra egymás szemére vessük ezeket a gyengeségeket, inkább meg kell próbálni finoman beszélni róluk. Csak közösen találhattok ilyen esetben megoldást a gondokra.

Másokhoz hasonlítás

Szintén gyakran előfordul, hogy a múltbéli párunkhoz hasonlítgatjuk az aktuális partnerünket. Ez különösen akkor veszélyes, ha mindezt negatív formában tesszük („az exem sokkal figyelmesebb volt”). Ezzel csak felébresztjük a másikban a féltékenységet és leromboljuk az önbizalmát, amellyel hozzájárulunk az elhidegüléséhez.

Egy párkapcsolat működtetése és az egyensúly fenntartása sosem könnyű. Sok múlik azon, hogy miként viselkedünk egymással, és hogyan kezeljük a problémákat. Az őszinte kommunikáció a legtöbb gondra megoldást nyújt, de ha úgy érzed, hogy mégsem találjátok a közös hangot, akkor a legjobb, amit tehettek, hogy elengeditek egymás kezét.