Hogyan öltöztet a pénztárca?
2021-08-24  /  Szerző:   /   Egyéb, Ajánló

A karóra mellett a férfidivat másik örökbecsű kiegészítője a pénztárca. Van, aki ugyanazt a pénztárcát hordja, amit még kamaszkorában az édesapjától kapott, és olyan is akad, aki minden outfithez más és más pénztárcát választ. Nyilván nem kell túlzásba esni, hiszen vannak olyan klasszikus darabok, melyek a legtöbb öltözékhez illenek. Ugyanakkor sosem árt, ha többféle - nemcsak színében eltérő darabot - tartunk otthon, hiszen az alkalom jellegéhez alkalmazkodó pénztárcával nemcsak kényelmesebb, de praktikusabb is az öltözékünk.


Hogyan keseríti meg életünket a nem megfelelő pénztárca?

A nem megfelelő pénztárca egyszerűen kényelmetlen és előnytelenné teszi a legjobban szabott öltönyt is, például:

     Kidudodorodik, ezzel megtöri a ruházat struktúráját, és a sziluettet.

     Szó szerint lehúzza a zakót, amivel tartós gyűrődéseket hoz létre, melyeket később talán még a vasalóval sem lehet eltüntetni.

     Ha a nadrágzsebben tartjuk nem lehet kényelmesen ülni tőle.

     Nincs benne elég hely a plasztikkártyáknak és a bankóknak, vagy

     egyáltalán nem rendelkezik aprópénztartóval.

Milyen a pénztárca, amikor kínos, és milyen ha öltöztet?

Valószínűleg életünk egyik legkellemetlenebb pillanata, amikor nyilvános helyen, ráadásul társaságban a zsebünkbe nyúlva egy nyúzott, kopott, ezeréves pénztárcát veszünk elő, amikor fizetésre kerül a sor. Ennél már csak az lehet kínosabb, ha gumikarikával összefogott bankókat húzunk elő a belső zsebből, horribile dictu gyűrött névjegykártyát a farzsebből.

Ami elmegy a huszas éveink elején egy zenei fesztiválon, vagy szabadtéri koncerten, az egy nívós helyen szó szerint visszatetsző. Nem csak nekünk kényelmetlen, de a társaságunkban tartózkodóknak is.

Az érett, felnőtt férfi egyik ismérve tehát nemcsak a stílusos megjelenés, de az is, ahogy a pénzzel bánik és nemcsak elméleti, de gyakorlati síkon is.

Egy valóban jól öltözött férfi pénztárcája minimum két feltételnek felel meg:

     Funkcionális, és

     Reprezentációs értékkel bír.

Pénztárca típusok minden alkalomra

A nyári öltözékben természetesen nem a legkellemesebb és nem is a legcélszerűbb a pénztárcát tartani, hiszen az anyagok vékonyabbak, könnyebben gyűrődnek, ezért, ha nem akarjuk tönkretenni a vászon sportzakó szabását, karakterét, inkább hordjunk ahhoz illő kézitáskát magunkkal, és abba tegyük bele a pénztárcát vagy akár a telefont, amit egy kártyatartós tokba bújtattunk.


A bőrpénztárca

A klasszikus bőrpénztárca alapját képezi a kultúránknak. Minőségében, tartósságában, és esztétikai értékében is verhetetlen. Valószínűleg nincs olyan alkalom, ahova ne vihetnénk magunkkal, kivéve talán az aktív szabadidős tevékenységeket, ahol a súlya és mérete miatt csak útban volna.

A textil pénztárca

A szövetből készült, vagy szövetborítású pénztárca kényesebb modell, hiszen gyorsabban koszolódik, ráadásul bármilyen folyadékot percek alatt magába szív. Persze megvan a maga helye és ideje, ilyen például egy laza, nem túl szigorú dresscode-ot előíró társasági esemény, és a hozzá tartozó sportzakó, casual ing és chino hosszúnadrág.

A kézműves pénztárca

Különleges példány, hiszen minden ízében az exkluzivitást tükrözi, még akkor is, ha egy vidám, színes, mondhatni hippi darabról van szó. Attól függően, hogy bőrdíszműves csodáról van-e szó, vagy egy különleges, kézzel festett modellről, változik az alkalom és egyúttal a ruházatunk jellege is, amivel együtt hordhatjuk a tárcát.

Alkalmi pénztárca

Amikor öltönyt veszünk fel különösen fontos, hogy a pénztárca a megfelelő méretű legyen és a belső elosztása is megfeleljen mind az alkalomnak, mind pedig az elvárásoknak.

A kisebb méretű kihajtható pénztárcákban ugyan több készpénz fér el, de éppen emiatt előnytelenül kidudorodnak a belső zsebből.

Sokkal alkalmasabb erre a célra az úgynevezett öltönytárca (suit wallet) ami:

     A szokásosnál keskenyebb és hosszabb is egyben.

     Oldalra nyíló pénztárcáról van szó, melyben ugyan kevesebb hely jut a készpénznek, ellenben a szokásosnál jóval több kártyatartó zsebbel van ellátva.

     Nyilván akkor tudjuk használni, ha az öltönyfelső, zakó belső zsebe elég mély, különben kilóg belőle, ami megint csak kényelmetlenné, előnytelenné teszi a pénztárcát és a zakót egyaránt.

     Egy dologra azonban merőben alkalmatlan: a farzsebben egyáltalán nem fér el.


A pénztárca legjobb barátja a nadrág

Szerencsére a férfi nadrágdivat bővelkedik zsebekben és nem csak mennyiségben, de minőségben, méretben és mélységben is.

A hölgyek ruházatával ellentétben, a férfinadrágok farzsebei egy méretesebb levéltárcával is megbirkóznak, sőt azok akár az oldalzsebben is hordhatók, a cargo shortok térdzsebei pedig kifejezetten a kihajtható, akár háromrészes pénztárca, vagy aprópénztartós modell elhelyezésére is alkalmasak.

Technológia a férfidivat pártján

A lehető legkényelmesebb megoldás, ha egyáltalán nem viszünk magunkkal pénztárcát, például egy kinyitható, vagy kártyatartós telefontok áthidalja ezt a problémát. Ennél még egy fokkal ideálisabb az okosóra viselése, hiszen ez esetben egyáltalán nincs szükségünk arra, hogy a pénztárcát magunknál tartsuk. Az okosórával fizetni tudunk, feltéve persze, ha a kompatibilis applikációval rendelkezünk.

Fényképtartós pénztárca

Nemcsak a hölgyek, de a férfiak is igénylik, hogy szeretteik fotóit fizikai formában is maguknál tarthassák. A technológia tehát nem minden, esetenként a jó öreg, fényképtartó betéttel ellátott pénztárca válik a legjobb barátunkká.

Szerencsére ma már karcsúbb modelleket is lehet kapni, amivel praktikusan átléphetünk a döntés dilemmáján.

Hol tartsuk értékeinket, amikor szabadtéri programunk van?

Ha a programunk a szabadba szólít, akkor:

     Az övtáska a legkézenfekvőbb megoldás, például amikor kirándulni megyünk,

     illetve itt jöhet még szóba a hónaljtok, mondjuk egy koncerten, vagy városnézéshez.

     Persze ez utóbbi esetben a póló fölé, azért húzzunk egy laza inget.

     Akármennyire is szimpatikus a farzseb, vagy akár a begombolható térdzseb, a tömegben nincs biztonságban a pénztárca. Egy cipzározható zsebű mellénnyel jobban járunk.

     Ha sportolni megyünk, például kerékpározni, az övtáska bár praktikusnak tűnik, egyáltalán nem az.

     Hiába húzunk ugyanis párnázott biciklis nadrágot, ha a tekerésben éppen az övtáska zavar.

     Ilyenkor inkább a kormányra, vagy a vázra erősíthető keménytáskába tegyük az értékeinket, kisebb méretű pénztárcát válasszunk, vagy a már említett kártyatartós tokot a telefonhoz.