Dióhéjban az akvárium tisztítás folyamatáról
2021-07-02  /  Szerző:   /   Egyéb, Ajánló

Az akvárium tisztítás tipikusan az a tevékenység, ami ha betartjuk a javasolt lépéséket, egyáltalán nem bonyolult, sőt, túl sok időt és energiát sem igényel. Ha rendszeresen eleget teszünk e kötelességünknek, a mini vízalatti világunkban való gyönyörködés kárpótol minden befektetett időnkért és erőfeszítésünkért – arról nem is beszélve, hogy az élőlények egészsége látja kárát, ha kibújunk a felelősség alól.


Szép hobbi, de nem olyan egyszerű, mint gondolnánk

A tapasztalat azt mutatja, hogy azok a laikus személyek, akik nem járatosak az akvarisztika világában, hajlamosak abban a tévhitben élni, miszerint a haltartás végtelenül egyszerű és egyáltalán nem időigényes elfoglaltság. Az akvaristának tényleg nincs más dolga, mint a vidáman úszkáló halakat csodálni? Nos, az akvarisztika kétségtelenül fantasztikus szabadidős tevékenység, ám rendszeres lelkiismeretes munkával jár együtt.

Milyen gyakran kell tisztítani az akváriumot?

Általánosságban kijelenthető, hogy a kisebb kaliberű tisztításokat kéthetente is elvégezhetjük, a nagyobb lélegzetvételűeket (például amikor a dekorációra is fókuszálunk) 3-4 hetente elég megejteni.

Akvárium tisztítás – milyen eszközökre lesz feltétlenül szükségünk?

Ha még anno, a kezdő akváriumszett elemeinek kiválasztása során nem szereztünk be algakaparót, akkor ezt most pótoljuk! Az algásodás ugyanis szinte elkerülhetetlen folyamat, amelynek végérvényes megszüntetéséhez a jelenség gyökerét kell kiiktatnunk. Az üvegre rakódott zöldes-barnás színű foltokat a mágnesen algakaparóval távolíthatjuk el a legcélszerűbben.

Az akvárium tisztítás Alfája és Omegája

A másik fontos eszköz a medence alján összegyűlő szennyeződések (a halak ürüléke, az el nem fogyasztott táplálék és az elhalt növénymaradványok) eltávolítását szolgáló aljzattisztító berendezés. Ez akár kézi is lehet, a lényeg, hogy hatékony és felhasználóbarát megoldást nyújtson a mindennapokban. Figyelem! Az akvárium tisztítás ezen fázisában a vízcseréről is gondoskodnunk kell! Egyszerre soha nem cseréljünk 20-25%-nál nagyobb mennyiségű vizet az akváriumban, mert az megzavarja a kényes ökoszisztémát.