Az 5 legnagyobb probléma, amely egy friss párkapcsolatban előfordulhat
2020-04-06  /  Szerző:   /   Egyéb, Párkapcsolat

Egy újdonsült párkapcsolat még olyan izgalmas, szenvedélyes, és rengeteg a felfedeznivaló egymás személyiségében. De mivel minden túl gyorsan történik, sajnos elkerülhetetlen néhány tipikus negatívum felbukkanása. Ha ezek a kezdeti konfliktusok nem kerülnek rendezésre, akkor hosszabb távon sajnos akár végzetes problémává nőhetik ki magukat.

Olvass tovább, és ismerd meg, hogy melyik ez az 5 leggyakoribb konfliktus, amely egy friss párkapcsolatban előfordulhat!

1. A párod túl sok időt tölt a barátaival.

Alapvetően nincs azzal semmi baj, ha a párodnak sok barátja van, és jól érzi magát a társaságukban. Ha viszont szeretnél több időt kettesben tölteni a partnereddel, de az ismerősei ezt gyakran megzavarják, vagy épp úgy tűnik számodra, hogy mindig a haverok az elsők, helyetted, az nem túl jó felütése egy kapcsolatnak sem.

Ilyenkor a legjobb megoldás, ha közösen kitűztök minden héten legalább egy estét, amikor randiztok, csak Ti ketten. Itt nincs szükség drága étteremre, és nagy felhajtásra, csak kettőtökre, és egy kis romantikára.

Ezt is olvasd el! - 5 gyors tipp újdonsült szerelmespároknak

2. A kedvesed gyakran féltékeny Rád.

Egy friss párkapcsolatban, amikor még ingatag a bizalom, és még csak most kezditek közelebbről megismerni egymást, a féltékenység elég gyakori jelenség. Ha azt látod, hogy a párod bizonytalan az iránta tanúsított érzéseidben, az tönkre tehet mindent, ezért időben kell lépned.

Őszintén gondold végig, hogy adtál-e okot a féltékenységére. Ha túl közeli kapcsolatot ápolsz az exeddel, vagy könnyen belebonyolódsz számodra ártatlan flörtökbe, akkor ne legyél meglepve a partnered reakcióján, csak képzeld magad a helyébe. Ezután biztosítsd affelől, hogy ő a legfontosabb Neked, és bármikor számíthat Rád. Beszélgessetek sokat erről a témáról, és legyél nyitott a félelmeire. A jövőben pedig próbálj minél kevesebb alapot szolgáltatni a féltékenykedésre.

3. Nincs időd a partneredre.

Ha esetleg már hosszabb ideje egyedül éltél, akkor valószínűleg tele a naptárad különféle programokkal: barátok, hobbi, sport... Így nehezen tudsz időt szakítani az új párodra, aki természetesen ezt elég rosszul fogja viselni.

Ilyen esetekben megoldást hozhat egy naptár. Vidd fel az összes programodat, majd nézd át, hogy melyik az, ami a legtöbb idődet elviszi, és melyik az, ami kevésbé fontos, és akár el is hagyható.

4. Túl sok időt töltötök együtt.

Az újdonsült párok gyakran esnek abba a hibába, hogy szinte minden percüket együtt töltik. Ez bár elsőre furcsán hangzik, bajt okozhat. Hamar ráunhatnak ugyanis egymásra, leépülnek a baráti kapcsolataik, és kialakul egy egészségtelen kölcsönös függés.

Bármennyire is szerettek együtt lenni, fontos, hogy megőrizzétek a saját egyéni életeteket is. Találkozzatok külön a barátaitokkal, folytassátok a hobbitokat, járjatok el edzésekre, ahogy korábban is.

5. Félsz túl közel engedni magadhoz a párod.

Nem vagy ezzel egyedül. Sokaknak okoz problémát őszintén megosztani a legbelső érzéseiket egy másik emberrel. Pedig ez a fajta közeledés engedi fejlődni a kapcsolatot is.

Ha Te is ezzel küzdesz, akkor először is próbálj megbízni a párodban, és a lehető leghamarabb avasd be a félelmeidbe, és érzelmeidbe. Hidd el, támogat majd, és megértő lesz.

Egy szerelem kezdetén a nyitottságotok kulcsfontosságú. Minél korábban köteleződtök el egymás felé, és minél jobban betartjátok a fenti tanácsokat, annál szorosabb, és kiegyensúlyozottabb kapcsolatot építhettek együtt.