9 szépségápolási hiba - a szépségápolásban a mérték az érték
2022-03-03  /  Szerző:   /   Egyéb, Rúzs

Ha a szépségről van szó, hajlamosak vagyunk túlzásokba esni. Megmutatjuk a leggyakoribb hibákat – és a kíméletesebb utat.

1. Szódabikarbónával vagy sütőporral fehéríted a fogad. Nem tanácsoljuk! Sok internetes oldalon áradoznak a szódabikarbóna vagy a sütőpor gyors fogfehérítő hatásáról. És valóban működik is, viszont: a por hatása olyan, mint a csiszolópapíré – ugyan fehérre csiszolja a fogakat, viszont erősen károsítja a fogzománcot. A finom karcolásokba pedig még jobban bele tudnak ülni az elszíneződést okozó anyagok. Használj inkább egy kókuszolajos szájöblítőt.

2. Tisztán használod a teafaolajat. Az biztos, hogy a teafaolaj valódi csodaszer a pattanások ellen. Viszont sohase használd hígítatlanul; ugyanis viszketést és kipirosodást okozhat. Keverj belőle néhány cseppet jojoba- vagy argán­olajba, illetve testápolóba. Utána először az alkarodon teszteld le, hogy a bőröd tolerálja-e az illóolajat.

3. Hajvasalóval formázod a vizes hajad. Ha éppen sietsz, akkor nagy lehet a kísértés a hajszárítási fázist átugrani, és a még nedves haját a hajvasalóval megformázni. Ne tedd, mert veszélyes: míg a hajszárító levegője szépen lassan fújja ki belőle a nedvességet, addig a hajvasaló egy szempillantás alatt elpárologtatja belőle. Az eredmény: sprőd, szálkás és töredezett hajszálak. Hajvasalás előtt mindig alaposan szárítsd meg a hajad, és használj hozzá ápoló hővédő spray-t.

4. Túlápolod a bőröd. A 20 és 50 év közötti nőket gyakran érinti a stewardessbetegség: ha túl sok terméket használunk, azzal megbolygathatjuk a bőrünk természetes védőrétegét, amely erre irritációval reagál. Hosszú távon állj át a napi legfeljebb kétszeri, pH-semleges, parfümmentes ápolásra, s iktass be sminkmentes napokat.

5. Nem megfelelően tisztítod smink­ecseteidet és sminkszivacsodat. Mind jól tudjuk: kedvenc ecsetünknek és sminktojásunknak is rendszeres ápolásra van szüksége: a felületükön olyan baktériumok halmozódhatnak fel, amik gyulladásokat okozhatnak. Ezért havi rendszerességgel tisztítsd meg sminkeszközeidet. A sminkszivacsot egy tálka vízbe téve egy perc alatt fertőtlenítheted a mikrohullámú sütőben. Ezt követően – ahogy az ecseteket is – mosd át babasamponnal, és szárítsd meg egy konyharuhán.

6. Télen megfeledkezel a napvédelemről. Vigyázz: ne a hőmérséklethez igazítsd a fényvédőd faktorszámát! Igaz ugyan, hogy a téli hónapokban alacsonyabb az UV-sugárzás – ám érzékenyebben reagál rá a bőrünk. A hideg és a fűtés száraz levegője kikezdi védőrétegét, és ebben az állapotban még több káros sugarat enged át. Különösen a hegyekben kell óvatosnak lenned, ahol a ritka levegő és a napsugarakat visszaverő hó jelenléte még jobban felerősíti e hatást.

7. Hajbalzsam a fejbőrre. Ha a hajápolásról van szó, úgy gondolnánk, hogy a több több. A balzsamból csupán a hajvégekre és csak egész kis mennyiségben ajánlott tenni, ellenkező esetben gyorsan vissza­zsírozódhatnak hajtöveink és elkezdhet viszketni a fejbőrünk. Ezenkívül az ápoláshoz a hajunk adottságaihoz passzoló készítményt ajánlott választanunk.

8. Naponta hámlasztasz. A bőrünk 28 naponta újul meg. Az elhalt hámsejtek eltávolítására a legjobb módszer a bőrradírozás, mely az arcbőrt rózsássá és tisztává varázsolja. Viszont heti egy alkalomnál gyakrabban nem tanácsos elvégezni! A túlzásba vitt radírozásra az érzékeny bőr szárazsággal, irritációval vagy kipirosodással reagálhat. Ezenkívül az erős dörzsölés a bőr korai öregedését is előidézheti. Az enzimes hámlasztókkal azonban más a helyzet. Ezek a bennük található növényi hatóanyagoknak köszönhetően különösen kíméletesen bánnak el a mitesszerekkel, és tüntetik el a régi pattanásnyomokat, valamint a kisebb pigmentfoltokat is.

9. Bedörzsölöd a bőrödbe a szemkörnyék­ápoló krémet. A szem alatti bőr testünk bőrfelületének egyik legvékonyabb része, és a kor előrehaladtával különösen gyorsan meggyűrődik. Ezért az ápolókrémet bedörzsölés helyett inkább gyengéd ütögető mozdulatokkal vidd fel rá! A legkíméletesebb a „pattern” technika: a krémet az ujjbegyeinkkel nagyon óvatosan, és csak kis nyomást kifejtve ütögetjük bele a szemhéj bőrébe, belülről kifelé haladva. Ezáltal javul a bőrfelületi mikrocirkuláció, ami segít a könnyzacskók bedagadásának és a szem körüli sötét karikák kialakulásának megelőzésében. 

Forrás: Activebeauty