6 tényező, mely érzelmi hűtlenséget vált ki
2018-01-16  /  Szerző:   /   Párkapcsolat Az érzelmi hűtlenséget nagyon nehéz felismerni, mégis manapság nagyon gyakran jelen van a párkapcsolatokban. Van néhány tényező, mely érzelmi hűtlenséget vált ki, az ezekre utaló jeleket pedig nem árt, ha időben felismerjük. Egy monogám párkapcsolatban az érzelmi hűtlenség éppen olyan fájdalmas tud lenni, mint a fizikailag is megtörtént megcsalás. Az érzelmi hűtlenség sokféle módon jelentkezhet, mely egy komoly árulás érzését kelti, illetve a bizalom és az intimitás elvesztését eredményezheti a párkapcsolatban.

Fontos az, hogy egy párkapcsolatban mindkét félnek legyenek barátai, azonban nagyon fontos tudnunk azt is, hogy mikor nem szabad közelebb kerülni a másik személyhez, a baráthoz, ez ugyanis érzelmi hűtlenséggel fenyegetheti, vagy akár tönkre is teheti a párkapcsolatot. Alább felsoroljuk azt a hat tényezőt, mely érzelmi hűtlenséget válthat ki egy párkapcsolatban, és melyekre mindenképp érdemes odafigyelned.

1. Épp most született gyermeketek

Egy gyermek születése csodálatos élmény egy pár életében, azonban nagyon sok nehéz pillanatot is hoz a párkapcsolatba. Amikor az egyik fél minden idejét az újszülöttel tölti, a másik fél gyakran hajlamos arra, hogy máshol keresse az érzelmi figyelmet és intimitást. Nagyon fontos az, hogy napi kapcsolatban állj a pároddal, és mindig add tudtára, hogy nem csak a szülői feladatai miatt értékeled őt.

2. Párod jutalmat kapott, előléptették a karrierjében vagy fizetésemelést kapott

A sikeres karrier jót is és rosszat is tesz az emberekkel. Ha a párkapcsolatban az egyik fél sikeresebb, az érzelmileg éretlen partner ebben az esetben azt fogja érezni, hogy ő nem tud megfelelő szintre emelkedni a párja mellett, nem fog ugyanolyan nagy sikereket elérni a munkahelyén. Ha az új hivatás ráadásul sok utazással és késő estékbe nyúló munkaidővel is párosul, akkor a kevésbé sikeres fél elhanyagolva fogja érezni magát. Egy élő párkapcsolatnak mindig szüksége van arra, hogy gondozzák, hogy törődjenek vele és érzelmileg feltöltsék. Ha az egyik fél folyamatosan hiányzik a párkapcsolatból, akkor fennáll a veszélye annak, hogy máshol keresi az érzelmi kielégülést.

3. Nagyon elfoglaltak vagytok a munkában

Vannak olyan időszakok, amikor mindketten a munkába temetkeztek, és úgy érzitek, nincs már köztetek bensőséges kapcsolat? A helytelenül működő kommunikáció ahhoz vezethet, hogy az egyik vagy másik fél egy harmadik személy mellett kezdi el keresni a lelki támaszt. Egy párkapcsolatban nagyon fontos az, hogy mindig őszintén tudjatok beszélgetni, és mindig jelen legyetek a másik életében, még akkor is, ha kevesebb időt töltötök együtt.

4. Egészségügyi problémáitok vannak

Abban az esetben, ha az egyik fél megbetegszik, akkor nagyon fontos az, hogy kialakítsatok egy támogató környezetet magatok köré, ahol bármilyen problémát vagy félelmet megoszthattok a másikkal. Ha te vagy beteg, akkor beszélj pároddal a félelmeidről és tudasd vele, hogy mennyire értékeled őt azért, mert melletted áll a nehéz időszakban és támogat. Ha pedig a párod beteg, akkor te is éreztesd vele azt, hogy mellette vagy és megbeszélheti veled a problémáit.

5. A családban haláleset történt

Az érzelmi hűtlenség akkor is felütheti a fejét, amikor egy haláleset történik a családban. Ilyenkor természetes az, ha ki szeretnél törni az intim családi körből, hogy felfedezz más perspektívákat is ebben a nehéz helyzetben. Azonban, ha párkapcsolatban élsz, nagyon fontos az, hogy ilyen esetben se kerülj túl közel érzelmileg valakihez a párodon kívül, aki veszélybe sodorhatja a párkapcsolatodat.

6. Túlságosan unatkozol

A párkapcsolaton kívül kialakított kapcsolat izgalmasan hangzik sok ember számára. Sok esetben akkor történik meg az érzelmi hűtlenség, amikor menekülni szeretnénk a mindennapi élet monotonitásából. Ilyenkor nagyon fontos az, hogy együtt is eljárjatok szórakozni, vagy közös programokat szervezzetek, hogy újabb kihívásokat alakítsatok ki a mindennapi életetekben.

A párkapcsolat táplálása éppen olyan fontos kell, hogy legyen, mint az, hogy más emberekkel is kapcsolatban legyünk. Azonban mindenképpen vigyáznunk kell arra, hogy ne lépjük túl az egészséges határt és az érzelmi támogatást ne kezdjük el keresni a párkapcsolatunkon kívül. Mindig arra kell gondolnunk, hogy „Hogyan érezheti magát a párunk, ha megtudná azt, hogy bensőségesebb kapcsolatban vagyok pl. a kolléganőmmel, mint vele?” Ha a válasz az lenne, hogy nem érezné magát jól a hír hallatán, akkor mindenképp vissza kell térnünk az érzelmi hűtlenség felé vezető útról.