Miért nem jó egy kapcsolatnak, ha túl sokáig tartanak a mézeshetek?
2020-05-07  /  Szerző:   /   Egyéb, Párkapcsolat

Egy új kapcsolat azon kezdeti szakaszát nevezik a szakemberek „mézesheteknek”, amikor még minden csodás, és mintha a külvilágtól távol, egy védett burokban lennétek. Ebben az időszakban egyszerűen minden pillanatban együtt vagytok, de még azt is kevésnek érzitek. Minden tökéletesnek látszik, még a másik zavaró hibái is láthatatlanok.

Ez a fázis viszont csak átmeneti állapot, egyszer véget kell érnie. Jogosan merül fel a kérdés, hogy miért?

Olvass tovább, és ismerd meg az okokat, hogy miért nem jó, ha túl sokáig tartanak a mézeshetek?

1. Amíg nem estek túl az első veszekedésen, addig féltek tőle

A kapcsolat ezen korai részében kezditek el megismerni egymást, és lassan leengeditek azokat a bizonyos védőfalakat magatok körül, hogy közelebb kerülhessetek a másikhoz. Mindketten féltek az első hevesebb vitától. Ez ugyanis mindent megváltoztathat. Ezért aztán nem minden pár vállalja fel az elején a konfliktust, inkább átlép a gondok felett, és úgy tesz, mintha minden rendben lenne. De mivel előbb-utóbb minden probléma a felszínre kerül, az első veszekedés akkora lesz, hogy alapjaiban rengetheti meg a kapcsolatot.

Ezt is olvasd el! - Honnan tudhatod, hogy véget értek a párkapcsolatodban a mézeshetek?

2. Szükséged van rá, hogy jobban megismerd a partneredet minden oldaláról

Nem igaz, hogy a vitákban ismerheted meg a párod igazi arcát, inkább csak mást tanulhatsz meg róla a problémás helyzetekben. Megtudhatod, hogy valójában milyen a vérmérséklete, hogyan kezeli a konfliktusokat, vagy épp mennyire nyitott a kompromisszumokra. Szembesülhetsz vele, hogyan kér bocsánatot, és elismeri-e, ha hibázott. De, ami a legfontosabb, hogy kiderül, mennyire erős a kötelék köztetek. Igazán megismerni egymást már csak a mézeshetek után lehetséges, ez pedig alapvetően fontos egy kapcsolat hosszabb távú működtetésében.

3. Tudnod kell, hogyan kezeld a kevésbé kellemes helyzeteket

Az ismerkedés első szakaszában még lelkesek vagytok, és sok érdekes kapcsolódási pontot találtok, amelyben hasonlítotok egymásra. Talán mind a ketten imádjátok a régi filmeket, vagy ugyanaz a kedvenc kávézótok. A randikon gyorsan találtok közös témát, és minden olyan könnyűnek látszik. Még szemet hunyni a hibák fölött is. De ez a rózsaszín szemüveg egyszer leesik rólad, akkor is, ha esetleg az első vita még nem történt meg köztetek. Egyre közelebb kerültök egymáshoz, mind jobban megismeritek a másikat, és kényelmessé kezd válni a kapcsolat. Ugyanakkor elmúlnak a bizsergető meglepetések, és ami korábban olyan izgalmasnak tűnt, később korántsem lesz már az. Pont emiatt sokan félnek egy kapcsolat elmélyítésétől, és ha kezdenek elmúlni a mézeshetek, akkor inkább szakítanak. De ez nem jó megoldás. Neked és a párodnak együtt kell fejlődnötök, és összecsiszolódnotok.

4.  Érezned kell a különbséget a rajongás és a szerelem között

A kapcsolat kezdetére inkább a rajongás jellemző. Ez az érzés azonban nem olyan erős, hogy hosszú ideig kitartson. Ha ez a lelkesedés kezd kifulladni, akkor többet kell dolgozni a kapcsolat fenntartásáért, és pont ez az erőfeszítés teszi a szerelmet sokkal erősebbé. Ehhez időre van szükség. El kell jutnod a felismerésig, hogy mennyire szerencsés vagy, és hogy egy konfliktustól sem kell félned, mert együtt képesek vagytok megoldani és továbblépni rajtuk.

Elsőre talán úgy tűnhet, kellemes lenne, ha a mézeshetek örökké tarthatnának. De minél hosszabbra próbálod nyújtani ezt az időszakot, annál több, sokkal értékesebb dologról maradsz le a kapcsolatban. A mézeshetek nem segítenek megtanulni a hosszú távú együttélést, és a tartós kötődés kialakítását, holott ez a legfontosabb a párkapcsolatokban.