A legjobb receptek húsvétra
2024-03-22  /  Szerző:   /   Egyéb, Tudtad-e?

Közeleg a húsvét, ami nem képzelhető el főtt sonka, festett tojás, torma, foszlós kalács és finom desszertek nélkül.

Körbenéztünk a TikTokon, és összegyűjtöttük a legjobb recepteket, amelyeket látva azonnal kedvünk támad a konyhában sürögve készülni az ünnepre. Ezeket neked is ki kell próbálnod!

A tökéletes húsvéti sonka

Ahogyan nincs karácsony mézeskalács nélkül, úgy nincs húsvét ízletes főtt sonka nélkül. Ha ezt a receptet követjük, biztosan isteni lesz a húsvéti sonka!

Vegyünk egy körülbelül 1 kilós füstölt kötözött sertéslapockát, és tegyük bele egy nagy edénybe. Pucoljunk meg egy sárgarépát, 4-5 gerezd fokhagymát, 1 vöröshagymát, ezután pedig öntsünk annyi vizet a sonkára, hogy jól ellepje. Dobjuk a sonka mellé a vízbe egyben a sárgarépát és a hagymákat, valamint 15 darab egész fekete borsot és 5 babérlevelet. Ezután főzzük készre a sonkát és élvezzük a mennyei ízeket!

Foszlós fonott kalács

Ez a hagyományos foszlót fonott kalács az ünnepi asztal sztárja lesz.

Először egy nagyobb tálba szitáljunk át 500 grammot kelt tészta süteménylisztből vagy búzafinomlisztből. Ezután mehet hozzá 60 gramm átszitált porcukor, egy csomag porélesztő és egy teáskanál só. Ezt alaposan keverjük össze, majd öntsünk hozzá 2 dl kézmeleg tejet, és tegyünk hozzá egy egész, szobahőmérsékletű tojást. Jól gyúrjuk össze, ezután pedig tegyünk hozzá négy evőkanál olajat. Használhatunk vajat is, de olajjal tovább puha marad a kalács. Gyúrjuk a tésztát még körülbelül tíz percig, hogy szép sima legyen. Készítsünk feszes gombócot a tésztából, és lefedve nagyjából negyven perc alatt kelesszük duplájára.

Ha megkelt a tészta, osszuk szét hat kis egyenlő részre. Ezután egyesével formázzuk őket hengerré, majd hosszú rudakká. Csípjünk össze felül három-három szálat, majd ezeket is csípjük össze felül középen, jó szorosan. A szálakat hármasával rendezzük el két oldalra. A kezünket keresztezve fogjuk meg a két külső szálat és egyet csavarva a jobb oldalit tegyük be a bal felére, majd vegyük fel bal oldalról a külsőt. Így haladjunk: kívülről vegyük fel a szálat, a közepén csavarjuk meg és belülre helyezzük le.

Ha kész vagyunk a fonással, kicsit hengergessük meg a kalácsot, hogy a szálak eligazodjanak, ezután tegyük tepsire, takarjuk le és kelesszük még további negyven percig. Utána tojássárgájás-tejes keverékkel kenjük le, és körülbelül húsz percig hagyjuk, hogy ez rászáradjon. Aztán mehet is a sütőbe: 200 fokon 20-25 perc alatt elkészül.

Gyönyörű húsvéti tojás

A gyönyörű, festett tojások nem hiányozhatnak egyetlen húsvéti ünnepi asztalról sem. Ha ezt a receptet követjük, a húsvéti tojásaink egyszerűen csodaszépek lesznek!

Szedjünk a kertben apró virágokat, leveleket vagy fűszernövényeket. Ezután főzzük a tojásokat ecetes vízben, utána pedig jól dörzsöljük meg őket, így ugyanis fehérek lesznek. Készítsünk magunk mellé vékony harisnyákat: vágjuk és ha kell, kötözzük össze őket akkorára, hogy könnyedén elférjen bennük egy tojás. Húzzuk a kezünkre a harisnyát, majd helyezzük rá a virágok fejét, a leveleket, ezután pedig tegyük rá a tojást, helyezzük rá arra is a növényeket és óvatosan húzzuk rá, majd szorosan fogjuk össze a harisnyát.

Egy edénybe tegyünk sok-sok lila hagyma és vöröshagymahéjat, esetleg egy egész, pucolatlan lila hagymát is, ezt forrázzuk le, majd, ha kicsit kihűlt, tegyük bele a bekötözött tojásokat, és forrástól számított körülbelül 10 percig főzzük. Ha kész, hagyjuk kicsit hűlni, majd vegyük ki és bontsuk ki a harisnyából a főtt, díszített tojásokat.

Húsvéti tojásmentő tojáskrém

Ha esetleg a festett tojásainkból az ünnep után megmarad néhány, amiket szeretnénk megmenteni, akkor ezt a tojáskrémet mindenképpen ki kell próbálnunk.

Először pucoljuk meg a tojásokat és győződjünk meg róla, hogy még jók. Egy tojásszeletelő segítségével szeleteljük fel őket kisebb darabokra. Használhatunk reszelőt vagy szeletelhetjük őket késsel is, a lényeg, hogy apróbb darabokat kapjunk. A recept alapján 5 darab tojáshoz adjunk egy evőkanál vajat, 1 evőkanál tejfölt, 1 evőkanál mustárt, 1 evőkanál majonézt, sót és borsot, valamint ízlés szerint egy fél vöröshagymát és egy kevés májkrémet. A hagymát akár el is hagyhatjuk! Ezután jól keverjük össze a hozzávalókat, hogy egy szép krémet kapjunk.

Húsvéti „répatorta” golyók

Húsvétkor már egyre többen készítünk a kalács mellé répatortát is. Ez a recept nagy segítség lehet, ha nincs időnk vagy kedvünk tortát készíteni, de ízletes édességgel szeretnénk meglepni a vendégeket, a családunkat és saját magunkat.

A recepthez mindenekelőtt szükségünk lesz 170 gramm rostdús kekszre, darálva, valamint 50 grammnyi darált magkeverékre. Ezeket tegyük egy tálba, reszeljünk hozzá apróra egy közepes sárgarépát, adjunk hozzá 1 kávéskanál fahéjat, 40 gramm cukrot vagy édesítőt és 3-4 evőkanál joghurtot, attól függően, hogy mennyit vesz fel a massza. Jól keverjük össze, majd formázzunk belőle kis golyókat, helyezzük őket egy tálcára és tegyük be a fagyasztóba körülbelül negyedórára. Eközben olvasszunk fel 180 gramm cukormentes fehér csokoládét vízgőz felett, majd ebben forgassuk meg a kész golyókat. A tetejüket díszíthetjük darált dióval, ezután pedig dermesszük újra őket a fagyasztóban, és már fogyaszthatjuk is. Egyszerűen isteni!