8 párkapcsolati probléma, ami sokkal ártalmasabb, mint a hűtlenség
2018-09-26  /  Szerző:   /   Párkapcsolat Egy párkapcsolatban rengeteg problémával találkozhatunk, ezek közül pedig az egyik leggyakoribb a hűtlenség. Bár az emberek többsége azt gondolja, hogy egy párkapcsolatban a legsúlyosabb probléma a hűtlenség, mégis valószínű meglepődsz azon, ha azt mondjuk, hogy mégsem ez a legsúlyosabb probléma, amivel a párok megküzdenek egy kapcsolatban vagy házasságban. Az esetek többségében, a hűtlenség mindig más problémákból adódik, melyek idővel gyűlnek össze a pár életében. Alábbi cikkünkben felsorolunk 8 olyan komoly párkapcsolati problémát, melyek a hűtlenséghez hasonlóan akár szakításhoz vagy váláshoz is vezethetnek.

1. Elmúlt a szerelem

Minden párkapcsolatban a kezdeti időszak a legszebb, hiszen ilyenkor bánunk a legjobban és legszebben a párunkkal. Az idő múlásával azonban, amint észrevesszük a párunk hibáit és egyre inkább kezdjük őt megismerni, a varázslat lassacskán eltűnik. Ha te is észrevetted azt, hogy a párkapcsolatotokból eltűnt a szerelem és a párod már nem mutatja ki az érzéseit irántad, akkor minél előbb el kellene beszélgetnetek erről a problémáról.

2. Sok negatívitást halmozol fel

Egy negatív hozzáállás vagy egy nem megfelelő viselkedés egy korábbi zaklatott időszak következménye is lehet. Ha a párod miatt kényelmetlenül érzed magad, akkor mindenképp le kell ülnöd vele megbeszélni ezt a dolgot. Ha hagyod, hogy a negatív érzelmek eluralkodjanak benned, és nem tisztázod őket minél előbb, akkor idővel ezek nagyon kellemetlen szituációkhoz fognak vezetni, akkor pedig egy sokkal keményebb beszélgetéssel fogjátok tudni majd megoldani a helyzetet.

3. Azt gondolod, hogy akkor is problémátok van, amikor valójában nincs

Minden bizonnyal, a problémák elkerülhetetlenek egy párkapcsolatban, azonban tudnod kell, hogy melyek a valóban jelentős problémák és melyek nem azok. Ne lovagolj túl sokat jelentéktelen problémákon és ne nagyíts fel olyan dolgokat, melyeknek nincs nagy jelentősége. Tanulj meg bízni a partneredben és légy készen a kompromisszumkötésre is. Az erős párkapcsolatok a kölcsönös kompromisszumokon alapulnak, ezért gondot okozhat az, ha ott is keresed a problémát, ahol igazából nincs is.

4. Féltékenység

A féltékenység jó a párkapcsolatban, azonban csakis kis dózisban. Ha túlzásba visszük a féltékenykedést, akkor ez sokszor negatív viselkedésbe is átcsaphat, mert olyan dolgokkal vádoljuk meg a partnerünket, melyektől valójában saját magunk félünk. Egy folyamatosan féltékenykedő személynek mindenképp meg kell tanulnia kordában tartani ezt az érzését úgy, hogy ez ne befolyásolja a párkapcsolat helyes irányát.

5. Kommunikáció hiánya

Egy párkapcsolatban fontos az, ha kordában tudjuk tartani az érzelmeinket, azonban az is nagyon fontos, hogy ezeket ki is tudjuk fejezni szavakban. Ha partnerünk előtt nem tudjuk kifejezni a legintimebb gondolatainkat is, akkor a párkapcsolatunk semmiképp sem halad jó irányba. A legtöbb párkapcsolatban nem is az a probléma, hogy csak az egyik fél nem fejezi ki az érzelmeit és gondolataid, hanem egyikük sem. Ha pedig mindkét félnek kaotikus és zsúfolt az élete, ez negatív következményekkel járhat a párkapcsolatra nézve is.

6. A manipulatív viselkedés

Egy párkapcsolatban fontos az, hogy úgy viselkedj, hogy a párod felnézzen rád, azonban ezt mindig visszafogottan kell tenned, anélkül, hogy viselkedéseddel megpróbálnád manipulálni a párod. Ha azt veszed észre, hogy a párod mindig úgy irányítja a beszélgetéseket, hogy mindig neki legyen igaza, és ha úgy érzed, hogy bármit teszel is, a párod mindig azt hozza ki a beszélgetésekből, hogy ő mindent jobban tud, akkor gondolkodj el azon, hogy jó dolog-e megengedni valakinek, hogy a teljes életedet manipulálja. Szerintünk ez semmiképp sem helyes, de a döntés mindenképp rajtad áll!

7. Az egyedülléttől való félelem

Az egyedülléttől való félelem a legsúlyosabb és legnagyobb félelem, amivel az emberek többsége küszködik. Ugyanakkor némelyeknek ez egy jó indok arra is, hogy benne maradjanak egy párkapcsolatban akkor is, ha az érzelmek már rég megszűntek. Mindig nehéz elengedni egy személyt, azonban gondolj arra, hogy ilyenkor benne maradsz egy olyan kapcsolatban, ami már régen véget ért, és ugyanakkor értékes időt is veszítesz, amit azzal is tölthetnél, hogy találj magadnak egy hozzád illő társat.

8. Hazugságok

Normál esetben, a jelentéktelen hazugságok ártatlannak, sőt egészségesnek minősülnek egy párkapcsolatban. Azonban, ha a partner érzelmei pont ezek a jelentéktelen hazugságok miatt kezdenek eltűnni, akkor mindenképp le kell állnod az apróbb kis füllentésekkel is. Az egészséges párkapcsolatok a bizalmon alapulnak, és ha többször is füllentesz vagy hazudsz a partnerednek, akkor valószínű problémád van a belé vetett bizalommal, amit sürgősen orvosolnod kell.