Veszélyes randi trendek - 4. rész
2019-05-28  /  Szerző:   /   Egyéb, Randi Csak dróton rángat, mint egy játékbábut - Breadcrumbing



Újabb és újabb randizási szokások jelennek meg, és terjednek el napjainkban. Cikksorozatunkból most megismerheted a fontosabbakat, hogy képbe kerülj, mire kell ezután jobban figyelned, ha éppen társat keresel. A következő ilyen jelenség a „breadcrumbing”, magyarul . „morzsázás”.

Breadcrumbing: amikor valaki a saját egojának növelése, és egy kötöttségektől mentes futó viszony érdekében tudatosan megvezet, hízelgéssel, kedveskedéssel magához édesget, de csak morzsákat enged megismerni magából.

A „breadcrumbing” a „ghosting”-nál alattomosabb, lassú és fájdalmas befejezése egy kapcsolatnak. Míg utóbbi esetben egyértelmű, hogy vége, hiszen a partner örökre eltűnik, addig a „morzsázás” folyamatos bizonytalanságban tartja a másikat.

Hogyan ismerd fel, hogy a partnered „morzsázik”

1. Időnként küld egy üzenetet

Nincs folyamatos kommunikáció, csak szórványosan kapsz tőle válaszokat, az ő önbizalma nő attól, hogy Te vágyakozol rá, viszont a saját önértékelésed lassan nullára csökken.

Ezt is olvasd el! Veszélyes randi trendek 3.

2. Az üzenetek jelentéktelenek

Ha kapsz is választ egy leveledre, akkor sem tudsz meg semmi konkrétat róla, csak bejelentkezik, és megkérdezi „Hogy vagy?”. Ezzel folyton visszaránt a nemlétező kapcsolatba, és nem enged továbblépni.

3. A válaszai homályosak

Amikor válaszol egy kérdésedre, az sosem egyértelmű, próbálod megfejteni, hogy mire céloz, vagy mit gondol, de sosem tudsz vele igazán tervezni például egy közös programot.

4. Csak egy-egy éjszakára kellesz

Valószínűleg, csak egy futó kapcsolatot akar a másiktól, minden elköteleződés mentesen. Vagy azért, mert egy szakítás után még nem áll készen egy újabb kapcsolatra, vagy pedig egyszerűen fél a kötöttségektől. Talán az elején még minden szépen alakul, de aztán valahol megszakad ez a folyamat, és kiüresedik. Ez nem a Te hibád, ráadásul valószínűleg nem Te vagy az egyetlen, akivel ilyen játékot űz egy időben.

5. Semmitmondó

Egy ilyen embert semmivel nem lehet megfogni, mindenre azt mondja, hogy nem szereti, nem érdekli. Nem lehet vele órákig beszélgetni, mert épp csak annyit árul el önmagáról, épp csak annyira enged közel magához, hogy felkeltse, és fenntartsa az érdeklődésedet iránta.

6. Nem érzed jól magad

Még ha éppen kapsz is tőle egy üzenetet, akkor sem fogadod ktörő örömmel, és elmarad az ismerkedéssel, és a randizással együttjáró kellemes bizsergés.

7. Nem érted, hogy mit csinálsz rosszul

Minden alkalommal, amikor a válaszára vársz, azon kezdesz el gondolkozni, hogy vajon mi rosszat írtál, vagy mondtál, esetleg mivel sértetted meg. Valójában semmi rosszat nem tettél, de ez a lehangoló érzés nem múlik el.

8. Mindig tudja, hogy mi az a pont, amikor már épp lemondanál róla

Amikor érzi, vagy esetleg a közösségi oldaladon megjelenő posztjaid alapján látja, hogy már feladtad a várakozást, és szeretnél továbblépni, akkor hirtelen mindig bejelentkezik nálad. De sokat most sem remélhetsz, ezzel csak benn tart továbbra is a játékában.

9. Mindig késő éjszaka üzen

Bármikor írhatna, de általában csak késő éjjel jut eszébe megkérdezni, hogy mit csinálsz éppen. Ezzel is csak azt akarja elérni, hogy csak rá gondolj, miközben Te neki eszébe se jutsz.

10. Passzív agresszív

A „breadcrumbing” egy manipulatív, passzív agresszív magatartás fajta. Ha szembesíteni akarod a viselkedésével, vagy kérdőre vonod, akkor sokszor félrebeszél, tagadja, hogy ő olyan lenne, és nem fogtok megoldásra sem jutni.

Mit tehetsz, ha „morzsáznak” Veled?

Nevezd nevén!

Mivel a „morzsázó” a saját egoját szeretné a segítségeddel építeni, ne tedd meg neki ezt a szívességet. Szembesítsd nyíltan a viselkedésével, például hívd fel, és kezdd el így a beszélgetést: „Egy ideje nem hallottam felőled...”. Ezzel magyarázkodásra kényszeríted.

Mellőzd!

Ha valaki unalmában időnként Rád ír, akkor jobb, ha nem foglalkozol vele. Ne válaszolj, ha ír, ne vedd fel, ha hív. Ezzel azt fogod éreztetni vele, hogy Te nem vagy bármikor előhúzható, és nem bámulod folyton a beérkező üzeneteidet epekedve várva a jelentkezésére.

Kérdezd meg, hogy miért csinálja!

Ha egyenesen, szemtől szembe megkérdezed, hogy miért viselkedik így Veled, akkor talán most az egyszer őszintén elgondolkozik, és válaszol. De az is lehet, hogy fogalma sincs róla, miért játszik Veled.

Egy „morzsázó” partnerének nem könnyű lenni. Helyette inkább frusztráló, a másik játszadozása miatt Te érzed magad kevesebbnek, értéktelenebbnek, ami a depresszió első fázisa. Ha képes vagy felismerni a jeleket, akkor könnyebben fogod elengedni is ezt a nem létező, romboló kapcsolatot.

ferfi