Mi lesz Hosszú Katinkáék közös vagyonával?
2018-02-16  /  Szerző:   /   Párkapcsolat Mi lesz a válófélben lévő Hosszú Katinka (28) és Shane Tusup (29) közös vagyonának a sorsa?



Ez is komoly kérdés azután, hogy a háromszoros olimpiai bajnok úszó beadta a válókeresetet, így hivatalosan is véget érhet 2013 óta tartó házassága amerikai edző-férjével. A per lezárultával mintegy egymilliárd forintos vagyonon kell osztozniuk.

Az úszó és edző-férje nyerő párost alkotott az elmúlt években, ennek köszönhetően olimpiai, világ- és Európa-bajnoki címeket szerzett és Világkupa-győzelmeket aratott Katinka. Összesen 661,8 millió forintot keresett eddig az eredményeivel járó pénzdíjakkal és jutalmakkal. Ezen az összegen, valamint a cégük nyereségén is osztozniuk kell, utóbbi eddig nagyjából 10-20 millió forint volt az elmúlt években. Persze, Hosszúék közös vállalata is százmilliókat érhet:



– A Hosszú Katinka nevére épülő brand, valamint közös cégük értéke a nyilvános pénzügyi adatok, valamint a becsléseim alapján valahol a száz- és ötszázmillió forint között mozoghat – vélekedett Szabados Gábor (40) sportközgazdász. – Ez egy fiatal, épülő márka, amely a következő években még nagyobb hasznot hozhatna.

A munkakapcsolat már korábban megszakadt a férj és feleség között, december óta nem dolgoznak együtt, s hónapok óta külön vannak, nem is laknak együtt. A házasságuk felbontását az bonyolíthatja, hogy az elmúlt években közös üzleti érdekeltségeik lettek: van egy cégük, az Iron Corporation Kft. és egy úszóklubjuk, az Iron Aquatics. Ráadásul kormányzati szinten szó van a Hosszú nevével fémjelzett, több milliárdos csillebérci úszóakadémia alapításáról és felépítéséről, amelyben szintén közösen tevékenykedtek volna. Kérdés, ezek után mi lesz mindezzel?



– Amennyiben nem kötöttek házassági szerződést, a törvényi vélelem alapján fele-fele arányban kell osztozniuk a válófeleknek az együttélés ideje alatt szerzett vagyonon. Ez alól csak az öröklés és a személyes ajándék jelent kivételt – ismertette általánosságban a válás következményeit dr. Kamarás Péter (64) jogi szakértő.

– Közös cég esetén a tulajdoni hányadot kell vizsgálni, ugyanakkor egy válás még önmagában nem jelenti a cég megszűnését vagy felbomlását. Mindemellett arra is van lehetőség, hogy peren kívül megegyezzenek a felek a vagyoni osztozkodásról.

Forrás: Blikk