Hab ID Regisztráció OpenID

Norvég győzelem az Eurovíziós Dalversenyen

2009. 05. 17. 09:00
printsend

Küldés ismerõsnek
Captcha
Alexander Rybak hangjával és hegedülésével kápráztatta el a közönséget
A norvég Alexander Rybak nyerte meg az idei Eurovíziós Dalversenyt.

A 23 éves, minszki születésű előadóművész hangjával és hegedülésével kápráztatta el a közönséget, és 15 országtól - köztük Magyarországtól is - megkapta a legmagasabb pontszámot.

A győzelemhez az is hozzájárult, hogy nem pusztán énekversenynek tekintették a dalfesztivált, hanem egyfajta tágabb értelembe vett koncertnek - mondta a távirati irodának a győztes.

Alexander Rybak az MTI-nek arról is beszélt, hogy habár rendkívül örül a győzelemnek, az Eurovíziós Dalversenyről tudni kell, hogy nem mindig a győztesekből lesznek a sztárok a verseny után.

A norvég hegedűs a verseny utáni sajtótájékoztatón saját produkcióját értékelve elmondta, hogy szerinte nem ő volt a legjobb énekes a mezőnyben, de volt egy kerek története, amit el akart mondani, és a közönségnek ez tetszett meg.

Véleméye szerint az ukránoké volt a legjobb dal, az izlandi pedig a legjobb énekes.



Arra az újságírói kérdésre, mit gondol arról, hogy az orosz hatóságok megakadályozták a szombatra tervezett moszkvai melegfelvonulást, Alexander Rybak azt mondta: sajnálja ami történt, de tudni kell, hogy a világ legnagyobb melegparádéja éppen az Eurovíziós Dalverseny volt.

Lys Assia, az Eurovíziós Dalverseny első győztese úgy nyilatkozott az MTI-nek: kezdettől tudta, hogy a norvég dal fog győzni, mert rendkívüli fiatalos, vidám és energikus volt.

Rybak "Fairytal" (Tündérmese) című dala 387 pontot kapott, messze megelőzve a második helyen 218 ponttal végzett izlandi, illetve a harmadik helyen 207 ponttal végzett azerbajdzsáni előadóművész dalát.

Alexander Rybak a fehérorosz fővárosban, Minszkben született, négyéves volt, amikor szüleivel együtt áttelepült Norvégiába - Oslo mellett nőtt fel. Szülei zenészek, ezért Alexander már korán, ötévesen elkezdett hegedülni és zongorázni, dalokat komponált és énekelt.

Kétszer is indult norvégiai tehetségkutató versenyeken - az egyiken győzött is saját szerzeményével. Hegedűsként fellépett Pinchas Zukerman világhírű izraeli hegedű- és brácsaművésszel, karmesterrel, de színházban is szerepelt.

Norvégia immár harmadszor nyerte meg az Eurovíziós Dalversenyt, amelyet 54-szer rendeztek meg az idén, ezúttal Moszkvában.

(Forrás: MTI)

Nézd meg Alexander Rybak versenyszámát!


KOMMENTEK:

Virág 2009-05-23 22:21:42
Én élőben láthattam a showt és már maga az egész közeg és atmoszféra fantasztikus volt mellette pedig az előadók szinte el is törpültek.

Nekem tetszett ez a szám is,de nem rá tippeltem,hogy nyerni fog.Nálam a kedvencek:Litvánia,Németország,Magyarország és az ukránok még.

Zolit meg sajnálom,mert vége sikerült egy nagyon ütős számot összehozni,de másnak kellett volna előadnia-akinek hangja is lett volna-.A hangról szól elsősorban és másodsorban a táncról és a show elemekről.
Visszagondolva eddig két előadó tetszett magyarok közül itt:VIP és a Friderika.
A tavalyi kínlódás az meg egyenesen borzalmas volt és szörnyű,na az a választás nagy baklövés volt....
Dániel 2009-05-23 17:36:41
Lescolnak üzenném: az egész eurovízós dalverseny már jó ideje csak egy show, ahol ma már sokszor nem (csak) a zene a lényeg. Nincs értelme Clapton vagy Diana Krall dalaival összevetni azt, amit itt lehet hallanai. Nem egy kategória. Már Rúzsa Magdi sem volt az. Ehhez képest a norvég szám még a legmegjegyezhetőbb és legdallamosabb volt a mezőnyben, az unalmas fogalmát pedig a következő előadók merítették ki: dán, görög, ukrán, spanyol, horvát. Én így láttam.
Dániel 2009-05-23 17:27:12
Nekem is a norvég szám tetszett a legjobban, de azt is tudtam, hogy az azeri és az izlandi is ott lesz a legjobbak között. A francia és német számot méltatlanul alulpontozták, ellenben az angol szerintem egy teljesen jellegtelen dal volt, és már egy hangra sem emlékszem belőle, hiába volt Webber a szerzője. Ehhez képest ott végeztek az élen.

Szerintem a norvégok megérdemelten nyertek, az ő daluk volt a legegyedibb, a legkevésbbé kommersz. Ez már a selejtezőkön is látszott.

Szegény Ádok Zolinak meg egyáltalán nincs hangja, maradjon inkább a táncnál. Ráadásul a szám is igen gyenge volt, nem csoda, hogy simán kiestek.
HajniGenH 2009-05-22 10:32:53
Lehet kritizálni, lehet szeretni - még jó, hogy nem vagyunk egyformák.

Nem vagyok zenész, így ebből a szempontból nem tudom értékelni. Viszont két hónapja hallgatom ezt a számot, és szerintem izgalmas. Rengeteg egysíkú, unalmas és egyforma dal volt a versenyen, és voltak amiket szakmailag jóval effölé lehet helyezni(?gondolom:)).
Viszont akárhányszor meghallgatom élvezem.Talán azért, mert ő is hihetetlenül szereti amit csinál. Egyébként szerintem nem egy "hűdehelyes srác" és tini sem vagyok már...
Attól, mert most éppen ő nyert ez még nem azt jelenti, hogy más nem tud ugyanilyen jót. Egy verseny az adott pillanatról szól. Lehet, hogy holnap már más nyerné.
Örüljünk, hogy ennyi változatos zene létezik.
És gondoljatok csak bele...nyert már ennél rosszabb is...
Én imádom;):):)
lehet őrültnek nézni miatta:)

ui: viszont nem szavaztam:p
Kriszta 2009-05-20 17:22:42
Jo volt , de nem o volt a legjobb a tinik szavaztak ra biztosan , voltak jobbak is nala pl a nemetek , gorogok , azerbajdzsán,elöadoművészek...
lescol 2009-05-19 12:02:55
kkjkj

Kiállhatsz szurkolni, felőlem.
Ez a "zene" akkor is egysíkú, unalmas és az egésznek nincs egy oktáv hangterjedelme. A szövege egyszerű, ezt a számot egy közepesen tehetséges zenész egy délután alatt összedobja.
Ami "előnye" hogy könnyen megjegyezhető, két hetes sláger. Magukat kicsit is komolyan vevő zenészek ilyet nem játszanak, ezért vicc az egész dalfesztivál.
kkjkj 2009-05-18 21:15:00
jaj lescol másokat könnyű kritizálni mi? legközelebb állj ki te! majd szurkolunk.
Yuri 2009-05-18 11:51:43
Szerintem ilyet a NOX is tud. Sőt, ennél sokkal jobbakat!
De azért ez sem rossz! Gratulálok neki!
senki 2009-05-18 10:56:30
hat egy ilyen ropant helyes kedves sracot reg latam a zene vilagban es soha az életben nem halgatma meg egy ilyen jo zenet
hat öszinten minden elismeresem
meg erdemelte hogy nyerjen
vivcsi 2009-05-17 18:21:03
Szerintem nagyon jó volt! Nem tudom megmondani hogy mi fogott meg benne, de én neki szurkoltam:):):):):):)
kati 2009-05-17 13:31:08
borzalmas milyen hülyek a komponistak "!de az is akik erre szavaztak..ettöl a Monticsaradas is jobb .. ez duma csak... idota media .Akkor a zambo Jim hanyadik lett volna.........:))))))))))))
lescol 2009-05-17 12:46:30
anyám ez a zene borzalmas...
nem csoda, hogy az egész dalfesztivál egy nagyra fújt vicc...

SZÓLJ HOZZÁ!

karakter van még hátra

Az oldal megtekintéséhez 9-es Flash Player szükséges
SZAVAZÁS

Eurovíziós Dalfesztivál: szerinted benne lesz a Compact Disco az első 10-ben?

Igen
Nem
Magányos vagy? Ismerkednél? Társat keresel?
Próbáld ki Magyarország legnagyobb társkereső oldalát a Randivonal.hu-t, ahol biztosan te is megtalálod a párodat! Több mint 800.000 társkereső keresi párját nálunk! Randivonal, az igényes társkereső!