Hab ID Regisztráció OpenID

Nem áll a lefolyóra

2008. 10. 14. 08:51
printsend

Küldés ismerõsnek
Captcha
A háromszoros Oscar-díjas rendezővel, Woody Allennel a New York magazin készített interjút
NY: Nemrég vett egy házat Southamptonban, de nem vált be igazán...
 
Woody Allen: Ez így igaz. Pár éve, amikor mindenki a külvárosban vett házat, gondoltam, ez nekem is bejöhet. Vettem egy gyönyörű épületet Southamptonban, és egy évet szántam rá, hogy felújítsam, kicsinosítsam. Fákat ültettem a kertbe, kicseréltem a tetőt, fantasztikus munkát végeztem. Aztán az első éjszaka után soha többé nem mentem vissza.
 
Miért?
 
Mert New Yorkban eleven a káosz, zajosak az utcák, üvöltenek a szirénák. Nekem ez az altatódal, enélkül nem tudok aludni. Ahogy Alvy Singer mondja az Annie Hallban, a vidék nem nekem való, nyavalyognak a tücskök és szénaszag, amerre nézek.
 

 
Negyven év alatt mennyit változott a filmes világ?
 
Én a film úgynevezett aranykorában nőttem fel, de azt hiszem, inkább a sztárok voltak különlegesebbek. A legtöbb mai ikonnak nincs olyan kisugárzása. Minden változik, és ugyanakkor rosszabb lesz. Az idővel csak elromlanak a dolgok.
 
A nézők is?
 
Mindenki arról beszél, hogy ez az ország elhülyül. Szerintem ez képtelenség. Mindig is hülye volt.
 
Még ma is rendszeresen jár pszichoanalízisre?
 
Igen, gúnyolnak is érte. Azt mondják, nézd meg, mire mentél a dilidokiddal, ma is ugyanolyan neurotikus vagy, a saját nevelt lányodat vetted feleségül, és nem mersz átmenni egy alagúton. Így van, sőt új félelmeim is vannak, például utálok a zuhany alatt a lefolyóra állni. Viszont sosem lettem depressziós.
 
Létezik olyan film, amelyet az utóbbi időben felvett a kedvencek listájára?
 
Igen, az Airplane. Szenzációsan vicces.
 
És készült az utóbbi időben olyan film New Yorkról, persze más rendező munkája, amely tetszett Önnek?
 
Nem.
 
(Forrás: Blikk)
 

KOMMENTEK:

SZÓLJ HOZZÁ!

karakter van még hátra

Az oldal megtekintéséhez 9-es Flash Player szükséges
Magányos vagy? Ismerkednél? Társat keresel?
Próbáld ki Magyarország legnagyobb társkereső oldalát a Randivonal.hu-t, ahol biztosan te is megtalálod a párodat! Több mint 800.000 társkereső keresi párját nálunk! Randivonal, az igényes társkereső!