Gerincbaj sorvasztja Király L. Norbit
Három éve még pólóban mutogatta bicepszét az X-Faktor egyedi mozgású és hangú énekese...
...de egy elcsúszott csigolya okozta fájdalom miatt leapadt a muszklija.
Király L. Norbiról mindig kiderül valami. Furcsán énekel, furcsán mozog, régen modellkedni akart, közben zongorázik és a színpadon tüzes artista mutatványokat hajt végre. A fél országot már meghódította, azt azonban kevesen tudják, hogy a kínok kínját éli át a verseny során. Egy súlyos sérülés miatt képtelen pár percnél tovább egy helyben állni, a dereka jobb oldala ugyanis ilyenkor lemerevedik, és sajgó fájdalom járja át a testét.
A 21 éves tehetség kényszerűségből hagyta abba a sportot. Tizenhat évesen kezdte a testépítést, és pár év alatt hatalmas izomkötegeket gyúrt magára. Aztán egyik pillanatról a másikra minden befektetett munkája odalett, és azóta az élete is megváltozott.
"Heti négy alkalommal másfél órákat foglalkoztam a testemmel. Aztán egy gyakorlathoz nem vettem fel a speciális derékövet, és megtörtént a baj. Ráadásul csak később, otthon vettem észre, hogy a gerincem mellett van egy dudor. Az orvos megállapította, hogy elcsúszott egy csigolyám. Csontkovácshoz jártam egy tizenöt kezelésből álló terápiára, de nem segített.

Bő két éve abba is hagytam a rendszeres testépítést, azóta orvosnál sem jártam, a sérülésem pedig semmit nem javult. A mérlegre nem merek ráállni, mert biztos rosszul lennék. Arra figyelek, hogy ha lehet, néhány percnél tovább ne álljak egy helyben" - mondta a Borsnak Norbi, hozzátéve, hogy minimum tizenöt kiló színizom lett az enyészeté a sérülésnek köszönhetően.
Norbinak nemcsak torok-, de gerincproblémájára is időt kellene szakítania, amilyen hamar lehet.
"Ha az idő múltával sem lett jobb az állapota, akkor mindenképpen alaposan meg kellene vizsgálni. Pláne, ha csak rosszabbodott" - mondta a bulvárlapnak dr. Erbszt András.
"Egy csigolya két milliméteres elcsúszása nem feltétlenül okoz nagy problémákat, így mindenképpen javasolnék egy MR-vizsgálatot, mert az sem kizárt, hogy súlyosabb következményei is lehetnek a sérülésnek, ha nem kezdjük el időben kezelni. Végső esetben akár műtéti beavatkozásra is szükség lehet" - tette hozzá a szakember.
(Forrás: Bors)





KOMMENTEK:
Anonymous nem is te lennél, ha nem irhatnál minden egyes cikkhez gonosz megjegyzéseket. Hizlald csak a sörhasad biztos jól fog állni!!!!
nagyon szeretlek
imáduk
a sör okozta
SZÓLJ HOZZÁ!