Hab ID Regisztráció OpenID

Megvan a fekete doboz: kényszerből szálltak le?

2009. 02. 26. 10:04
printsend

Küldés ismerõsnek
Captcha
A szerdai balesetben kilencen vesztették életüket
Megtalálták a landolás közben Amszterdam mellett lezuhant török utasszállító repülőgép fekete dobozát, ám annak elemzése több hónapig is eltarthat.

A szakemberek egyelőre semmit sem közöltek arról, hogy mi okozhatta a balesetet. A török közlekedési tárcánál elképzelhetőnek tartják, hogy kényszerleszállást hajtott végre a repülő.

A gép szerda délelőtt landoláshoz készülődött, amikor eddig ismeretlen okok miatt - nem messze az amszterdami légikikötőtől - a földnek csapódott és három részre tört.

A szerencsétlenségben 9 ember vesztette életét, 3-an a pilótafülkében. 84-en sérültek meg, közülük több utas állapota kritikus, 25-en pedig súlyosan megsebesültek. A fedélzeten 127 utas és 7 fős legénység tartózkodott a baleset pillanatában, 40-en saját lábukon hagyták el a roncsot.



A beszámolók szerint pánik tört ki a gépen, amikor a földhöz csapódtak. Többen az ülések közé szorultak.

Binali Yildirim török közlekedési miniszter csodának nevezte, hogy a katasztrófában "mindössze" kilencen vesztették életüket. "A repülőgép-szerencsétlenségeknél a túlélés esélye szinte nulla”- tette hozzá a tárcavezető.

A török hatóságok szerint 56 külföldi és 78 török állampolgár tartózkodott a gép fedélzetén. A külföldiek nemzetiségét egyelőre nem közölték, mondván az utaslisták ellenőrzése és a sebesültek összeírása még eltart egy darabig.

Koháry Lajos külügyi szóvivő-helyettes szerda késő délután közölte: nincs tudomásuk magyar érintettről a balesetben.

Az egyik utas a török televíziónak azt mondta: „Körülbelül 600 méter magasan lehettünk, amikor bejelentették, hogy leszállunk. A gép zuhant egyet, mint amikor légörvénybe kerül, a farok rész közvetlenül egy autópálya mellett ütődött a földnek, aztán becsúsztunk a mezőre és a gép három darabra szakadt.”

(Forrás: AFP, FH)

KOMMENTEK:

SZÓLJ HOZZÁ!

karakter van még hátra

Az oldal megtekintéséhez 9-es Flash Player szükséges
Magányos vagy? Ismerkednél? Társat keresel?
Próbáld ki Magyarország legnagyobb társkereső oldalát a Randivonal.hu-t, ahol biztosan te is megtalálod a párodat! Több mint 800.000 társkereső keresi párját nálunk! Randivonal, az igényes társkereső!