Hab ID Regisztráció OpenID

5 tonna szemét a világ tetején

2009. 05. 26. 09:25
printsend

Küldés ismerõsnek
Captcha
A mászással a környzetvédelem fontosságára akarták felhívni a figyelmet
A rekordtartó nepáli Apa serpa által vezetett hegymászó expedíció 5 tonna szemetet gyűjtött össze, miközben megmászták a világ legmagasabb csúcsát - közölte hétfőn a serpa, aki megdöntve saját rekordját, 19. alkalommal mászta meg a Mount Everestet.

A mászással a környezetvédelem fontosságára akarták felhívni a figyelmet.

A 49 éves serpa május 21-én ért fel a 8848 méter magas hegycsúcsra - ahogyan említettük, immáron 19. alkalommal jutott fel a világ legmagasabb pontjára.

Az expedíció célja az volt, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy milyen károkat okoz a globális felmelegedés a Mount Everesten, valamint az, hogy összeszedjék a hegyen évtizedek óta halmozódó szemetet.



Apa Serpa a katmandui repülőtéren újságírók előtt nyilatkozva kijelentette, hogy nem tervezi a nyugdíjba vonulást, és kész jövőre is felmászni az Everestre, egy újabb takarításra.

A serpa elmondása szerint csapata az 5 tonna szemét között egy lezuhant helikopter darabjait, öreg köteleket és sátrakat, fémdobozokat és hegymászó felszereléseket is összeszedett.

"Még mindig sok szemét van fent a hegyen, és le akarom azokat hozni" - jelentette ki Apa Serpa, aki 1990-ben ért fel először a világ legmagasabb pontjára.

(Forrás: RTL Hírek)

KOMMENTEK:

SZÓLJ HOZZÁ!

karakter van még hátra

Az oldal megtekintéséhez 9-es Flash Player szükséges
Magányos vagy? Ismerkednél? Társat keresel?
Próbáld ki Magyarország legnagyobb társkereső oldalát a Randivonal.hu-t, ahol biztosan te is megtalálod a párodat! Több mint 800.000 társkereső keresi párját nálunk! Randivonal, az igényes társkereső!